快速详细信息
- 光源:LED
- 项目类型:球泡灯
- LED光源:普瑞芯片
- 类型:蜡烛灯
- 输入电压(V):AC85-265V
- 灯泡功率(W):3
- 灯具光通量(lm):220-260
- 灯发光效率(流明/瓦特):90
- CRI(镭)):70
- 色温(CCT):暖白
- 工作温度(℃):-20 - + 45
- 工作寿命(小时):50000
- 灯体材质:铝合金
- 认证:CE,EMC,FCC,LVD,RoHS指令
- 灯头型号:E14
- 原产地:广东省,中国(大陆)
- 品牌名称:金茁安
- 型号:KJ-BL3W-C07
- 色温:2300-7500K可选
- 工作湿度:(95%
- LED数量:3 * 1W
- 灯品牌:普瑞芯片
- 发光角度:120°
包装及送货
| 包装细节: | 一般出口包装420 * 420 *325毫米,200支/箱彩盒可用 |
| 交货详细信息: | 4-7days |
技术指标
E27 LED蜡烛灯泡
1. CE ROHS FCC通过
2.流明:220-240lm
3.普瑞。 2年保证
4.可调光,非调光
陶瓷体240lm普瑞3瓦特B22 E27 LED蜡烛灯泡
LED蜡烛灯,LED蜡烛灯,LED蜡烛。 3W LED蜡烛。 E27 LED蜡烛
规范
| 型号。: | KJ-BL3W-C07 |
| 输入: | AC85-265V / 50-60Hz的 |
| 灯座: | B22。 E27 |
| 能量消耗: | 3W |
| 色温: | 2300-7500K可选 |
| 光通量: | 160-180lm |
| 材料: | 陶瓷+玻璃 |
| 工作湿度: | ( 95% |
| 工作温度; | -20 ~ +45°C |
| LED数量: | 3*1w |
| 灯品牌: | 普瑞芯片 |
| 寿命: | ≥50000Hrs |
| 净重: | 85g |
| 显色指数: | )70Ra |
| 发光角度: | 120° |
LED蜡烛特点
- 环保
- 平均孔径,没有斑点
- 无紫外线,无fickering,有益于眼睛,不含汞
- 低发热
- 构建了最大的热传递
- CE和ROHS,FCC认证
- 高能源效率
- 真正取代传统的白炽灯蜡烛灯
应用
1. LED蜡烛灯广泛应用于商场,酒店,家居,博物馆,画廊等
2. LED蜡烛灯也被广泛用作装饰灯如酒吧,超市,计数器,医院,学校,餐厅,咖啡室或其他地方,这是目前微型节能照明产品的首选
注意事项
- 使用前请仔细阅读说明
- 请确保包装比赛与实际产品标签
- 请确保在使用之前关闭电源
- 请选择合适的电源产品匹配
- 请不要触摸产品表面时,它是照明
- 看不到光源用眼睛直接
- 室内使用
- 请不要把产品作为儿童玩具
描述
测试报告
Quick Details
- Light Source: LED
- Item Type: Bulb Lights
- LED Light Source: Bridgelux chips
- Type: Candle Lights
- Input Voltage (V) : ac85-265v
- Lamp Power (W) : 3
- Lamp Luminous Flux (lm) : 220-260
- Lamp Luminous Efficiency (lm/ w) : 90
- CRI (Ra) ) : 70
- Color Temperature (CCT) : Warm White
- Working Temperature (℃) : -20 - +45
- Working Lifetime (Hour) : 50.000
- Lamp Body Material: Aluminum
- Certification: CE, EMC, FCC, LVD, RoHS
- Base Type: E14
- Place of Origin: Guangdong, China (Mainland)
- Brand Name: KINGJO
- Model Number: KJ-BL3W-C07
- Color Temperature: : 2300-7500K Optional
- Working Humidity: : ( 95%
- LED Qty.: : 3*1w
- Light Brand: : Bridgelux chips
- Beam angle: : 120°
Packaging & Delivery
| Packaging Details: | General export package 420*420*325mm, 200pcs/ CTN Color box is available |
| Delivery Detail: | 4-7days |
Specifications
e27 led candle bulb
1. CE ROHS FCC passed
2. Lumen: 220-240lm
3. Bridgelux. 2years guarantee
4. Dimmable, non-dimmable
Ceramic body 240lm bridgelux 3w b22 e27 led candle bulb
led candle light, led candle bulb, led candle. 3w led candle. e27 led candle
Specification
| Model No.: | KJ-BL3W-C07 |
| Input: | AC85-265V/ 50-60Hz |
| Lamp Base: | B22. E27 |
| Power Consumption: | 3W |
| Color Temperature: | 2300-7500K Optional |
| Luminous Flux: | 160-180lm |
| Materials: | Ceramic+Glass |
| Working Humidity: | ( 95% |
| Working Temperature; | -20 ~ +45°C |
| LED Qty.: | 3*1w |
| Light Brand: | Bridgelux chips |
| Life span: | ≥50000Hrs |
| Net weight: | 85g |
| Colour rendering index: | ) 70Ra |
| Beam angle: | 120° |
led candle features
- Environmentally friendly
- Average aperture, no speckle
- No UV, no fickering, good for eyes, NO mercury
- Low heat generation
- Constructed for maximum heat transfer
- CE and RoHs, FCC certificate
- High energy efficiency
- Real replace the traditional incandescent Candle light
Application
1. LED Candle Light are widely used in shop, hotel, home, museum, gallery and so on
2. LED Candle Light are also widely used as decorative light such as bar, supermarket, counter, hospital, school, restaurant, coffee room or somewhere else, which Is currently the first choice for micro-energy lighting products
Cautions
- Read the instruction carefully before use
- Please sure the label of packing match with actual product
- Please make sure the power is off before use
- Please choose right power supply to match the product
- Please do not touch the product surface when it is lighting
- Do not see the light sources by eyes directly
- Indoor use only
- Please do not put the product as children toy
Description
Test report