2011 HOT项替代40W白炽灯5W LED球泡灯
| 包装细节: | 内包装:单件包装在一个盒子外包装:一般出口包装 |
|---|---|
| 交货详细信息: | 7-20天 |
2011热点项目取代40W白炽灯5W LED球泡灯
最好的出厂价和优雅的期待与精致品质仅在深圳王祚光电科技有限公司
规范
| 电压 | AC100-130V / AC220-240V |
| 色温 | 2800-7500K |
| LUX | 425〜475LM |
| 工作湿度 | ( 95% |
| 工作温度 | -20 ~ +45°C |
| LED品牌 | Bridegelux芯片 |
| 尺寸 | φ60*110毫米 |
| 认证 | CE.FCC.ROHS |
| 光束角 | 100° |
| 显色指数 | )70Ra(白色) )75Ra(暖白色) |
产品范围
| 楷模 | LED数量 | 功率 | 发光的 | 白炽灯 | 基础 |
| 更换(W) | |||||
| KJ-BL3W-E01 | 3*1W | 3W | 255-285LM。 | 25W | E27 MR16 GU10 |
| KJ-BL3W-E02 | |||||
| KJ-BL3W-E04 | |||||
| KJ-BL3W-E11 | |||||
| KJ-BL5W-E01 | 5*1W | 5W | 425-475LM | 45W | |
| KJ-BL5W-E02 | |||||
| KJ-BL5W-E03 | |||||
| KJ-BL5W-E04 | |||||
| KJ-BL5W-E05 | |||||
| KJ-BL5W-E06 | |||||
| KJ-BL5W-E07 | |||||
| KJ-BL5W-E08 | |||||
| KJ-BL5W-E09 | |||||
| KJ-BL5W-E11 | |||||
| KJ-BL7W-E01 | 7*1W | 7W | 595-665LM | 60W | |
| KJ-BL7W-E02 | |||||
| KJ-BL7W-E03 | |||||
| KJ-BL9W-E02 | 9*1W | 9W | 765-855LM | 78W | |
| KJ-BL9W-E03 | |||||
| KJ-BL12W-E02 | 12*1W | 12W | 1020-1140LM | 100W |
材料
1. 灯具支架 :E27是与国际通用标准一致,安装方便
2. 灯体 :铝是excellenct散热,重量轻,节省了运输成本
3. LED芯片: Bridegelux芯片,使用寿命长,两年保修
4. 灯罩 :PC罩有玻璃罩比较不容易损坏和耐热-resisting
应用
广泛应用于仓库,超市,工厂,家庭装饰,博物馆,其他商业照明和室内照明

产品优势
1.海特电源,柔和而均匀的照明,无频闪
2. CE.FCC.ROHS合规
3.无紫外线和红外线辐射。 没有伤害的视力
4.环保,节能
5.更换老式灯
6.相当于40W白炽灯



| Packaging Details: | Inner packaging: one piece packaged in a box Outer packaging: General export package |
|---|---|
| Delivery Detail: | 7-20 days |
2011 hot items replace 40w incandescent 5w led bulb lamp
Best factory price & elegant looking & exquisite quality only in shen zhen king jo opto technology co., ltd
specification
| Voltage | AC100-130V/ AC220-240V |
| Color Temperature | 2800-7500K |
| LUX | 425~475LM |
| Working Humidity | ( 95% |
| Working Temperature | -20 ~ +45°C |
| LED brand | Bridegelux Chip |
| Dimension | φ60*110mm |
| Certification | CE.FCC.ROHS |
| Beam angle | 100° |
| Color rendering index | ) 70Ra (White) ) 75Ra (warm White) |
Products range
| Models | LED QTY | Power | Luminous | Filament lamp | Base |
| replacement (w) | |||||
| KJ-BL3W-E01 | 3*1W | 3W | 255-285LM. | 25W | E27 MR16 GU10 |
| KJ-BL3W-E02 | |||||
| KJ-BL3W-E04 | |||||
| KJ-BL3W-E11 | |||||
| KJ-BL5W-E01 | 5*1W | 5W | 425-475LM | 45W | |
| KJ-BL5W-E02 | |||||
| KJ-BL5W-E03 | |||||
| KJ-BL5W-E04 | |||||
| KJ-BL5W-E05 | |||||
| KJ-BL5W-E06 | |||||
| KJ-BL5W-E07 | |||||
| KJ-BL5W-E08 | |||||
| KJ-BL5W-E09 | |||||
| KJ-BL5W-E11 | |||||
| KJ-BL7W-E01 | 7*1W | 7W | 595-665LM | 60W | |
| KJ-BL7W-E02 | |||||
| KJ-BL7W-E03 | |||||
| KJ-BL9W-E02 | 9*1W | 9W | 765-855LM | 78W | |
| KJ-BL9W-E03 | |||||
| KJ-BL12W-E02 | 12*1W | 12W | 1020-1140LM | 100W |
Material
1.Lamp holder: E27 which is coincide with the international common criteria, easy to install
2.Lamp body: aluminum which is excellenct heat dissipation and light , saving freight cost
3.LED chips: Bridegelux Chip , long service time , two year warranty
4.Lamp cover: PC cover compare with glass cover not easily damage and heat -resisting
Application
widely used in warehouse , supermarket , factory , household decoration, , museums, other commercial lighting and indoor illumination

product advantage
1. Hight power, soft and uniform lighting , no flickering
2. CE.FCC.ROHS compliance
3. No UV and IR radiation. No hurt for eyesight
4. Environmental-friendly, Energy-saving
5. Replace the old-fashioned lights
6. Equivalent to 40w filament lamp


