快速详细信息
- 光源:LED
- 项目类型:轨道灯
- LED光源:CREE芯片
- 保修(年):2
- 输入电压(V):80〜265V
- 灯泡功率(W):15
- 灯具光通量(lm):850LM
- CRI(镭)):70
- 色温(CCT):暖白
- 工作温度(℃):-20 - 45
- 工作寿命(小时):50000
- 灯体材质:铝合金
- 认证:CE,FCC,ROHS
- 灯头型号:E27
- 原产地:广东省,中国(大陆)
- 品牌名称:金茁安
- 型号:KJ-TL15W-A1
- 工作电压:80〜265V
- 功耗:15W
- 色温:2300-7500k
- 光通量:850LM
- LED数量::3W * 5件
- 外形尺寸:75 * 70 * h100mm
- 内包装:83 * 78 *108毫米
- 发光角度:25-30〜45-60°
- 材质:铝合金车身+玻璃镜片
包装及送货
| 包装细节: | 内包装:64 * 103 *153毫米外包装:根据客户的需求 |
技术指标
科锐芯片15W LED轨道灯
1. CE ROHS FCC认证
2.高冲击和振动耐
3. OEM和ODM提供
铝科锐芯片15W LED轨道灯
LED轨道灯,LED灯,室内照明
15W LED轨道灯特点:
- 5 - 10年的生活(每天8小时)
- 独特的光学设计,无光污染,无眩光,光场分布均匀,无频闪
- 灯具效率80%
- 超过80%的电源效率,功率因数大于0.9
- 显色指数大于80,显色性好,接近自然光
- 3000K-7000K的色温选择范围广
- 结构和外观的它自己的专利,结构紧凑,外形美观
- 隔离低压恒流驱动,安全,稳定,可靠
- 绿色,无铅,无紫外线辐射,无易碎玻璃
- 节约能源显著相比传统钨丝白炽灯,节电率在90%以上; 相比超过70%的储蓄率的荧光节能灯
15W LED轨道灯应用:
01)重点照明
02)建筑
03)背光照明
04)内阁和柜台照明下
05)天花板/墙壁的Coves
06)展示柜
07)展架和面板
08)灯箱
09)休会照明
10)货架照明
11)步骤灯饰
12)任务照明
我们的竞争力的服务:
1. OEM和ODM可供我们
2.可根据您的要求设计和生产
3.保护您的所有私人信息
4.小订单都可以做
5.我们experianceed专业于您免费服务,如果需要的
6,及时,安全地运送
15W LED轨道灯模型详细信息:
铝科锐芯片15W LED轨道灯
| 型号。: | KJ-TL15W-A1 |
| 工作电压: | 80~265V |
| 能量消耗: | 15W |
| 色温: | 2300-7500k |
| 光通量: | 850LM |
| 材料: | 铝制车身+玻璃镜片 |
| 工作湿度: | ( 95% |
| 工作温度: | -20 ~ +45°C |
| LED数量: | 3W * 5件 |
| 光源: | 台湾芯片 |
| 寿命: | ≥50000Hrs |
| 显色指数: | )80Ra(白色) |
| 显色指数: | )70Ra(暖白色) |
| 尺寸: | 75 * 70 * h100mm |
| 内包装: | 83 * 78 *108毫米 |
| 发光角度: | 25-30~45-60° |
我们的证书:
15W LED轨道灯应用:
15W LED轨道灯型号图片:
Quick Details
- Light Source: LED
- Item Type: Track Lights
- LED Light Source: Cree chip
- Warranty (Years) : 2
- Input Voltage (V) : 80~265V
- Lamp Power (W) : 15
- Lamp Luminous Flux (lm) : 850LM
- CRI (Ra) ) : 70
- Color Temperature (CCT) : Warm White
- Working Temperature (℃) : -20 - 45
- Working Lifetime (Hour) : 50000
- Lamp Body Material: Aluminum
- Certification: CE, FCC, RoHS
- Base Type: E27
- Place of Origin: Guangdong, China (Mainland)
- Brand Name: KINGJO
- Model Number: KJ-TL15W-A1
- Working Voltage: : 80~265V
- Power Consumption: : 15W
- Color Temperature: : 2300-7500k
- Luminous Flux: : 850LM
- LED Qty.: : 3W*5pcs
- Dimension: : 75*70*h100mm
- Inner package: : 83*78*108mm
- Beam angle: : 25-30~45-60°
- Materials: : Aluminum Body+Glass Lens
Packaging & Delivery
| Packaging Details: | Inner packing: 64*103*153mm Outer packing: as per the demand of client |
Specifications
Cree Chip 15W LED Track Light
1. CE ROHS FCC certificate
2. High shock and vibration resistant
3. OEM&ODM are available
Aluminum Cree Chip 15W LED Track Light
LED Track Light, LED Lamp, Indoor lighting
15W LED Track Light Feature:
- Life of 5 -10 years (8 hours per day)
- Unique optical design, no light pollution, glare-free, uniform light field, no strobe
- Lighting efficiency 80%
- More than 80% power efficiency, power factor greater than 0.9
- Color rendering index greater than 80, the color of good, close to natural light
- 3000K-7000K color temperature wide range of options
- The structure and appearance of its own patents, compact structure, beautiful appearance
- Isolated low-voltage constant current driver, security, stability, reliability
- Green, lead-free, no UV radiation, no breakable glass
- Significant energy savings compared to conventional tungsten incandescent lamp, energy-saving rate is over 90%; compared to fluorescent energy-saving lamps in more than 70% saving rate
15W LED Track Light Application:
01) Accent lighting
02) Architectural
03) Back lighting
04) Cabinet and under counter lighting
05) Ceiling / Wall Coves
06) Display Cases
07) Exhibition stands and panels
08) Light boxes
09) Recess lighting
10) Shelf Lighting
11) Step Lighting
12) Task lighting
Our competitive services:
1. OEM&ODM are available for us
2. can design and produce according to your requirements
3. protect all your private information
4. SMALL orders are avaliable
5. Our experianceed professional at you free service if needed
6. Prompt and safe delivery
15W LED Track Light Model Details:
Aluminum Cree Chip 15W LED Track Light
| Model No.: | KJ-TL15W-A1 |
| Working Voltage: | 80~265V |
| Power Consumption: | 15W |
| Color Temperature: | 2300-7500k |
| Luminous Flux: | 850LM |
| Materials: | Aluminum Body+Glass Lens |
| Working Humidity: | ( 95% |
| Working Temperature: | -20 ~ +45°C |
| LED Qty.: | 3W*5pcs |
| Light Source: | Taiwan Chip |
| Life span: | ≥50000Hrs |
| Colour rendering index: | ) 80Ra (White) |
| Colour rendering index: | ) 70Ra (warm White) |
| Dimension: | 75*70*h100mm |
| Inner package: | 83*78*108mm |
| Beam angle: | 25-30~45-60° |
Our Certificate:
15W LED Track Light Application:
15W LED Track Light Model Picture: