快速详细信息
- 项目类型:面板灯,面板灯
- 光源:LED
- LED光源:三星SMD 3014
- 保修(年):3
- 输入电压(V):AC100-240
- 灯泡功率(W):36
- 灯具光通量(lm):2100
- 灯发光效率(流明/瓦特):80
- CRI(镭)):75
- 色温(CCT):暖白
- 工作温度(℃):-20 - 45
- 工作寿命(小时):50000
- 灯体材质:铝合金
- 防护等级:IP44
- 认证:CE,RoHS指令
- 原产地:广东省,中国(大陆)
- 品牌名称:HML
- 型号:HML-PLW6060-36
- 功率因数:)0.95
- 封面材质:亚克力
- 发光角度:120°
- 色温:3400K
- 储存温度:-30〜55℃
- 解决方案:外部LED驱动器(主电源隔离的驱动程序
- LED数量:336pcs
- 尺寸:596x596x14mm
- 净重:3.5千克
包装及送货
| 包装细节: | 中性OEM卡顿包装 |
| 交货详细信息: | 7-10天需要500个为例 |
技术指标
36瓦特60×60厘米LED面板照明暖白色强光免费Ultral薄
1. CE和RoHS上市
2。3年保修
36瓦特60×60厘米LED面板照明暖白色强光免费Ultral薄
| 输入电压 | AC85-264V |
| 输入功率 | 36W |
| 亮度 | 2100lm |
| 色温。 | 3400K |
| 功率因数 | 0.95 |
| 可调光 | 可选 |
| 光源 | 三星SMD3014 |
| 一生 | )35000小时 |
| 工作温度。 | -20℃〜45℃ |
| 储存温度。 | -30℃〜60℃ |
| IP等级 | IP44 |
| 解 | 外部LED驱动器(主电源隔离的驱动程序) |
| 尺寸 | 596x596x14mm |
| 净重 | 3.5千克 |
产品特点:
- 节能:节省超过80%比较白炽灯,节省超过60%,比荧光灯
- 超薄设计,重量轻,安装方便。 通过确保光的光学级PC扩散板出来与均匀性。
- 每个LED独立工作。 而一个LED发生故障时,其他人可以正常工作
- 超薄设计,重量轻,安装方便。 通过确保光的光学级PC扩散板出来与均匀度
- 恒流电源,确保性能稳定,使用寿命长。
应用:
- 办公室,学校,酒店,展示厅,医院,住宅等。
- 只能在室内使用,无防水功能。
- 理想的替代传统的灯。
服务:
- 对客户的询问与快速回复 24小时.
- 我们可以做的 OEM 我们所有的产品线,E。 G。 买方的标识和设计服务等。
- 定制化服务提供。
- 特别折扣,如果大量订单时。
老化测试:
填料:
Quick Details
- Item Type: Panel Lights, Panel Light
- Light Source: LED
- LED Light Source: Samsung SMD 3014
- Warranty (Years) : 3
- Input Voltage (V) : AC100-240
- Lamp Power (W) : 36
- Lamp Luminous Flux (lm) : 2100
- Lamp Luminous Efficiency (lm/ w) : 80
- CRI (Ra) ) : 75
- Color Temperature (CCT) : Warm White
- Working Temperature (℃) : -20 - 45
- Working Lifetime (Hour) : 50000
- Lamp Body Material: Aluminum Alloy
- IP Rating: IP44
- Certification: CE, RoHS
- Place of Origin: Guangdong, China (Mainland)
- Brand Name: HML
- Model Number: HML-PLW6060-36
- Power Factor: ) 0.95
- Cover Material: Acrylic
- Beam Angle: 120°
- Color Temperature: 3400k
- Storage Temperature: -30~55℃
- Solution: External LED Driver (Mains isolated driver
- LED Qty: 336pcs
- Size: 596x596x14mm
- Net Weight: 3.5Kg
Packaging & Delivery
| Packaging Details: | Neutral OEM Caton Packaging |
| Delivery Detail: | 7-10 days take 500pcs for example |
Specifications
36w 60x60 cm LED Panel Lighting Warm White Glare Free Ultral Thin
1. CE&RoHS Listed
2.3 Years Warranty
36w 60x60 cm LED Panel Lighting Warm White Glare Free Ultral Thin
| Input Voltage | AC85-264V |
| Input Power | 36W |
| Luminance | 2100lm |
| Color Temp. | 3400K |
| Power Factor | 0.95 |
| Dimmable | Optional |
| Light Source | Samsung SMD3014 |
| Life Time | ) 35000 hours |
| Operating Temp. | -20°C~45°C |
| Storage Temp. | -30°C~60°C |
| IP Grade | IP44 |
| Solution | External LED Driver (Mains isolated Driver) |
| Size | 596x596x14mm |
| Net Weight | 3.5Kg |
Features:
- Saving energy: save more than 80% compare to incandescent lamp, save more than 60% compared to fluorescent light
- Ultra-thin design, light weight, easy installation. The optical level PC diffuser plate adopted to make sure light comes out with uniformity.
- Every LED works independently. While one LED fails, others can work normally
- Ultra-thin design, light weight, easy installation. The optical level PC diffuser plate adopted to make sure light comes out with uniformity
- The constant current power supply ensures steady performance and long lifespan.
Application:
- Office, school, hotel, show room, hospital, residential and so on.
- Indoor use only, no waterproof.
- Ideal for the replacement of traditional lights.
Service:
- Quick reply to the customer's inquiry with 24hrs.
- We can do OEM for all our product lines, e. g. buyer's logo and design service etc.
- Customized service available.
- Special discount if substantial order is placed.
Aging-test:
Packing: