LED aluminium profiles, 60 pieces, SMD 5730, 12V, -20 to 60°C
LED铝型材,60件,SMD 5730,12V,-20至60°C
加入意向
- 磁铁LED铝灯条
- 高亮度:LED刚性条由高品质LED和高光通量组成
- 易于安装:LED刚性条可以像常规LED条一样容易安装
- 延长寿命:具有少量的热量,适当的驱动特性和高品质的LED,LED刚性带的使用寿命超过50,000小时
- 节能:LED刚性带比传统灯泡消耗更少的能量
- 任何单独的LED故障不会导致其他LED在工作状态下熄灭
- 没有镇流器和起动器的工作
| 控制器型号 | IR控制器 |
| 电压 | 12v / 24v dc |
| 最大输出功率 | 24 |
| 连接模式 | 共阳极 |
| 工作温度 | -20至60℃ |
| 尺寸 | 1m |
| 认证 | ce和rohs |
| 保证 | 2年 |
- Magnets LED aluminum light bar
- High brightness: LED rigid strip consists of high quality LED and high luminous flux
- Easy installation: LED rigid strip can be easily installed like the conventional LED strip
- Extended life: with little heat, proper drive characteristics and high quality LED, LED rigid strip has a life time of more than 50,000 hours
- Energy saving: LED rigid strip consumes low energy than the conventional lamps
- Any individual LED failure will not cause other LED in working condition to black out
- Without ballast and starter for working
| Controller model | IR controller |
| Voltage | 12V/24V DC |
| Max output power | 24 |
| Connecting mode | Common anode |
| Working temperature | -20 to 60°C |
| Size | 1m |
| Certified | CE and RoHS |
| Warranty | 2 years |