快速详细信息
- 项目类型:面板灯
- 光源:LED
- LED光源:SMD3014
- 保修(年):3
- 输入电压(V):AC100-240
- 灯泡功率(W):48
- 灯具光通量(lm):2700
- 灯发光效率(流明/瓦特):90
- CRI(镭)):75
- 色温(CCT):暖白
- 工作温度(℃):-20 - 45
- 工作寿命(小时):50000
- 灯体材质:铝合金
- 防护等级:IP62
- 认证:CE,ROHS,CE,ROHS
- 原产地:广东省,中国(大陆)
- 品牌名称:HML
- 型号:HML-PLW1203-48
- 功率因数:0.95
- 色温3000-3500K:
- 防护等级:IP62
- 发光角度:120°
- 储存温度:-30〜60℃
- 解决方案:外部LED驱动器(主电源隔离的驱动程序
- 流明/瓦:80-90LM
- 尺寸:1200 * 300 *12.4毫米
- 净重:4.0千克
包装及送货
| 包装细节: | 中性OEM卡顿包装 |
| 交货详细信息: | 7-10天需要500个为例 |
技术指标
1200 *300毫米48瓦特led吸顶灯照明面板
1.隔离驱动器,寿命更长
2.低光耗
3.压铸铝
1200 *300毫米48瓦特led吸顶灯照明面板
优点
- 孤立的驱动程序 - 更长的寿命和更低的轻消费
- 2同期低光衰减到13%-14%
- 节约能源。 节省80%以上的比较白炽灯,节省60%以上相比,荧光
- 超薄设计,重量轻,安装方便。 通过确保光的光学级PC扩散板出来与均匀度
- 恒定电流,功耗低,接近100%的电光功率
- 竞争力的价格,CE&RoHS认证
- 3年质保
规范
| 输入电压 | AC100V / 240V |
| 光束角 | 120 ° |
| 亮度 | 2700lm |
| 色温。 | 3000-3500K |
| 功率因数 | 0.95 |
| 可调光 | 可选 |
| 光源 | SMD3014 |
| 一生 | )35000小时 |
| 工作温度。 | -20℃〜45℃ |
| 储存温度。 | -30℃〜60℃ |
| IP | IP62 |
| 解 | 外部LED驱动器(主电源隔离的驱动程序) |
| 尺寸 | 1200 * 300 *12.4毫米 |
| 净重 | 4千克 |
老化试验
为什么选择HML?
质量第一,超越客户的期望。 我们的LED照明是由我们customjers内陆和国外高度apreciated
应用
保证
1.1年可交换; 2年人工保修
2.根据本担保的条款,如果产品有故障正常使用情况下发生保修期内,我们将提供基于证明文件,无新产品
3.如果失败或由于不正确的操作,接线,或任何其他不按照我们的instuction损坏,我们将提供保修期限内支付维持性。
服务
1.快速回复到24小时内对客户的询问。
2.我们可以做OEM为我们所有的产品线,E。 G。 买方的标识和设计服务等。
3.自定义可用的服务。
4.特别折扣,如果大量订单时。
Quick Details
- Item Type: Panel Lights
- Light Source: LED
- LED Light Source: SMD3014
- Warranty (Years) : 3
- Input Voltage (V) : AC100-240
- Lamp Power (W) : 48
- Lamp Luminous Flux (lm) : 2700
- Lamp Luminous Efficiency (lm/ w) : 90
- CRI (Ra) ) : 75
- Color Temperature (CCT) : Warm White
- Working Temperature (℃) : -20 - 45
- Working Lifetime (Hour) : 50000
- Lamp Body Material: Aluminum Alloy
- IP Rating: IP62
- Certification: CE, RoHS, CE & ROHS
- Place of Origin: Guangdong, China (Mainland)
- Brand Name: HML
- Model Number: HML-PLW1203-48
- Power Factor: 0.95
- Color Temp.: 3000-3500k
- IP Grade: IP62
- Beam Angle: 120°
- Storage Temperature: -30~60℃
- Solution: External LED Driver (Mains isolated driver
- Lm/ w: 80-90lm
- Size: 1200*300*12.4mm
- Net Weight: 4.0Kg
Packaging & Delivery
| Packaging Details: | Neutral OEM Caton Packaging |
| Delivery Detail: | 7-10 days take 500pcs for example |
Specifications
1200*300mm 48w led ceiling lighting panel
1. Isolated driver-longer lifetime
2. lower light consumption
3. die-casting aluminum
1200*300mm 48w led ceiling lighting panel
Advantage
- Isolated driver- longer lifetime and lower light consumption
- lower light attenuation to 13%-14% in 2 year
- Saving energy. Save more than 80% compare to incandescent lamp, save more than 60% compared to fluorescent light
- Ultra-thin design, light weight, easy installation. The optical level PC diffuser plate adopted to make sure light comes out with uniformity
- constant current, low power consumption, electro optic power near 100%
- Competitive price, CE&RoHS approved
- 3 Years warranty
Specification
| Input Voltage | AC100V/ 240V |
| Beam Angle | 120 ° |
| Luminance | 2700lm |
| Color Temp. | 3000-3500K |
| Power Factor | 0.95 |
| Dimmable | Optional |
| Light Source | SMD3014 |
| Life Time | ) 35000 hours |
| Operating Temp. | -20°C~45°C |
| Storage Temp. | -30°C~60°C |
| IP | IP62 |
| Solution | External LED Driver (Mains isolated Driver) |
| Size | 1200*300*12.4mm |
| Net Weight | 4Kg |
Aging Test
Why choose HML?
Quality first , exceed customer expectation. our led lighting is highly apreciated by our customjers inland and abroad
Application
Warranty
1. 1 year exchangable; 2 years labor warranty
2. Under the terms of this warranty, if the product have a failure occurs under normal usage within warranty period, we will provide free new products based on the proof-documents
3. If Failure or damage due to incorrect operation, wire connection, or anything other do not follow our instuction, we will provide paid maintance within warranty period.
Service
1. Quick reply to the customer's inquiry within 24hrs.
2. We can do OEM for all our product lines, e. g. buyer's logo and design service etc.
3. Customized service available.
4. Special discount if substantial order is placed.