快速详细信息
- 项目类型:面板灯
- 光源:LED
- LED光源:3014 SMD
- 保修(年):2
- 输入电压(V):34
- 灯泡功率(W):36
- 灯具光通量(lm):2100-2620LM
- 灯发光效率(流明/瓦特):65
- CRI(镭)):70
- 色温(CCT):冷白
- 工作温度(℃):-20 - + 45
- 工作寿命(小时):50000
- 灯体材质:铝合金
- 防护等级:IP33
- 认证:EMC,FCC,LVD,RoHS指令
- 原产地:广东省,中国(大陆)
- 品牌名称:金茁安
- 型号:KJ-PL6060-36W
- 输入电压:AC85-265V / 50-60Hz的
- 色温:2300-7500K可选
- LED数量:336颗3014 SMD LED
- 光源:台湾芯片
包装及送货
| 包装细节: | 470 * 620 *620毫米,10片/箱OEM,ODM |
| 交货详细信息: | 4-7days |
技术指标
led吸顶灯照明面板
1.2年保证
2.商业照明
3. 4侧照明
4.600 * 600 *11毫米
4西得乐照明36瓦特60 * 60cm的led吸顶灯照明面板
LED面板灯 已经设计工作,与传统的网格面板灯与灯管装置。 要替换一般用于室内照明的短暂荧光灯。 LED面板可用于改造现有的荧光灯管格栅灯安装在所有类型的应用程序。
规范
| 型号。: | KJ-PL6060-36W |
| 输入电压: | AC85-265V / 50-60Hz的 |
| 灯泡功率: | 34W |
| 总功率: | 36W |
| 色温: | 2300-7500K可选 |
| 豆角度: | 180° |
| LED数量: | 336颗3014 SMD LED |
| Diamension: | 600 * 600 *11毫米 |
| 光通量: | 2100-2620LM |
| 光源: | 台湾芯片 |
| CIR: | )70RA |
| PF: | ) 0.90 |
| 工作湿度: | ( 95% |
| 工作温度; | -20 ~ +50°C |
| 照明: | 4侧发光照明 |
| 寿命: | 50000小时 |
| 安装方式: | 暂停,内置安装 |
| N.W: | 4652g |
| 内包装: | 605 * 45 *605毫米 |
| 纸箱: | 470 * 620 *620毫米,10PCS / CTN |
我们的led吸顶灯照明面板描述
- 进口超高亮SMD LED,高发光强度和效率;
- 业界领先的发光效率,世界排名第一的中国。
- 超级长寿命设计的驱动程序,MTBF估计在50000小时,UL&Tuv表示上市..
- 额外的绝缘设计,能承受3750V的电压。
- 超高光传输壳分发制服的光;
- 领先的热管理,低termperature增长,在很大程度上提高了使用寿命;
- 可供用户选择,终身成本价mantaince和爱护确保3年质保
- 制造商直接AMD大规模的生产量,保证最低价格相同的质量;
- 寿命:50000小时@ 20℃(的光通维持95%@environment温度的时间);
- 凭借精致,高档美观;
- 专门用于商业室内照明;
- 符合CE,ROHS环保标准。
A. AL.backboard
B. PMMA光导(LGP)
C.扩散器
D. AL.frame
E. SMD LED 3014
LED面板灯产品特点
- 节能。 节省55%-70%的电力成本,传统的面板。
- 先进的超级长寿命和稳定的驱动程序。
- 专业的热管理。
- 瞬间,无需预热时间。
- 无噪音,无频闪。
- 没有紫外线和红外线辐射光束中,无汞。
- 抗休克,抗潮湿。
- 铝合金6063的身体和领先的透光光学级PMMA盖。
- 精致的小模样。 易于安装与安装支架。
- 环保。 无汞和其他有害物质
- 在启动无延迟。
- 寿命长,超过50000小时长
LED面板灯应用
- *酒店会议
- 会议室
- 工厂和办公室
- 商业目的。
- 住宅/机构大楼
- 学校,高校
- 医院
- 在需要节能和高显色指数照明场所
LED天花灯面板安装
Quick Details
- Item Type: Panel Lights
- Light Source: LED
- LED Light Source: 3014 smd
- Warranty (Years) : 2
- Input Voltage (V) : 34
- Lamp Power (W) : 36
- Lamp Luminous Flux (lm) : 2100-2620LM
- Lamp Luminous Efficiency (lm/ w) : 65
- CRI (Ra) ) : 70
- Color Temperature (CCT) : Cool White
- Working Temperature (℃) : -20 - +45
- Working Lifetime (Hour) : 50.000
- Lamp Body Material: Aluminum
- IP Rating: IP33
- Certification: EMC, FCC, LVD, RoHS
- Place of Origin: Guangdong, China (Mainland)
- Brand Name: KINGJO
- Model Number: KJ-PL6060-36W
- Input Voltage: : AC85-265V/ 50-60Hz
- Color Temperature: : 2300-7500K optional
- Led quantity: : 336 pcs 3014 SMD LED
- Light source: : Taiwan chips
Packaging & Delivery
| Packaging Details: | 470*620*620mm, 10pcs/ CTN OEM, ODM |
| Delivery Detail: | 4-7days |
Specifications
led ceiling lighting panel
1.2years guarantee
2. commercial lighting
3. 4 side lighting
4.600*600*11mm
4 sidel lighting 36w 60*60cm led ceiling lighting panel
led panel light has been design to work with conventional Grid Panel Light with fluorescent tube fixtures. To replace the short lived fluorescent lamps that are typically used in interior lighting. The LED Panel can be used to retrofit existing fluorescent tube grid light installations in all types of applications.
Specification
| Model No.: | KJ-PL6060-36W |
| Input Voltage: | AC85-265V/ 50-60Hz |
| Lamp power: | 34W |
| Total power: | 36W |
| Color Temperature: | 2300-7500K optional |
| Bean angle: | 180° |
| Led quantity: | 336 pcs 3014 SMD LED |
| Diamension: | 600*600*11mm |
| Luminous Flux: | 2100-2620LM |
| Light source: | Taiwan chips |
| CIR: | ) 70RA |
| PF: | ) 0.90 |
| Working Humidity: | ( 95% |
| Working Temperature; | -20 ~ +50°C |
| Lighting: | 4 side emitting lighting |
| Life span: | 50000Hrs |
| Install ways: | Suspended, built-in install |
| N.W: | 4652g |
| Inner package: | 605*45*605mm |
| Carton: | 470*620*620mm, 10pcs/ CTN |
Our led ceiling lighting panel description
- Imported super bright SMD LED, high luminous intensity and efficiency.;
- Industry's leading luminous efficiency, Top ranking in China.
- Super Longlife designed driver , MTBF estimated at 50000 hours, UL & Tuv Listed..
- Extra insulation design, withstand voltage of 3750V.
- Super high light transmit shell distribute uniformed light.;
- Leading heat management, low termperature increase, largely increase the lifetime;
- 3 years warranty available for option and lifetime cost price mantaince and care for sure
- Manufacturer directly amd massive production volume, guarantee lowest price for same quality;
- Lifetime: 50000hours@20C (time of luminous maintenance 95% @environment temperature) ;
- With delicacy and top grade appearance;
- Specially used for commercial indoor lighting;
- Complied with CE, RoHS standard;
A. AL.backboard
B. PMMA Light Guide (LGP)
C. Diffusor
D. AL.frame
E. SMD 3014 LED
LED panel light Features
- Energy Saving. Saving 55%-70% electricity cost to traditional Panels.
- Advanced super longlife and stable driver.
- Professional thermal management.
- Instant on, no warm up time required.
- No noise, no flickering.
- No UV or IR radiation in the beam, mercury free.
- Anti-shock, anti-moisture.
- Aluminum alloy 6063 body and leading light transmitting Optical PMMA cover.
- Exquisite small appearance. Easy to install with mounting brackets.
- Eco-friendly. No mercury and other harmful materials
- No delay on start.
- Long life span, longer than 50000H
LED panel light Application
- Hotels*Conference
- Meeting rooms
- Factories & Offices
- Commercial Purposes.
- Residential / Institution Buildings
- Schools, Colleges & Universities
- Hospitals
- Places where energy saving and high color rendering index lighting are needed
LED ceiling lighting panel mount