4,侧灯暖白300 *1200毫米LED面板220V
| 包装细节: | netural包装,彩盒包装,耐用泡沫包20片/箱 |
|---|---|
| 交货详细信息: | 7-20days |
4,侧灯暖白300 *1200毫米LED面板220V
参数信息
| 功率 | 56W |
| 工作湿度 | ) 95% |
| 发射温度 | -20~+40 |
| 尺寸 | 300X1200mm |
| PF | 0.92-0.97 |
| 光束角 | 120° |
| 色温 | 3000-7000K可选 |
特征
1.色温的范围是从300K到7000K
2.宽电压设计,它是在所有的国家universial应用
3.可天花板或墙壁表面安装。
4.应用900pcs高流明贴片3528作为光源,以确保高光通量和confonuity光输出
5.采用绿色materails,铝合金机身+ PMMA覆盖更好的散热性能和良好的传输
产品优势
1.更长的寿命超过50.000h正常使用,35times与传统灯具相比
2.特殊的电路设计,每个LED芯片的工作分开,避免影响这单破
3.绿色环保,不含汞等hazardaes材料
4.无眩光照明,无红外,紫外辐射,保护视力最好的choise
5.低光衰,在第一3000小时光损失小于5%
6. LGPP导光板的光transimission是85%以上evently光和李建华,伍妍流明
7.低功耗,节能,降低您的照明电费
8. Extermal开关电源,更安全,更可靠



应用LED面板灯

安装
1.安装:简单,快速形成设计,可安装在墙上或挂有chiains的ceilling下


我们的优势
♥良好的声誉
♥Relaible质量和equisite我们的期待
♥独特专业服务建议
♥交货及时
♥OEM&ODM是accepatable
时尚♥品种led灯,你可以选择
♥竞争出厂价
♥小订单可供我们
产品范围
![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() | ![]() |
相关图片


| Packaging Details: | netural package, color box pack, duable bubble pack 20pcs/ carton |
|---|---|
| Delivery Detail: | 7-20days |
4-side lighting warm white 300*1200mm led panel 220v
Parameter information
| Power | 56W |
| Working humidity | ) 95% |
| Emitting temperature | -20~+40 |
| Dimension | 300X1200mm |
| PF | 0.92-0.97 |
| Beam angle | 120° |
| Color temperature | 3000-7000K optional |
Features
1. Color of temperature is range from 300k to 7000k
2. Wide voltage design, it is universial applied in all countries
3. Can be ceiling or wall surface-mounted.
4. Apply 900pcs high lumen SMD 3528 as light source to insure high luminous flux and confonuity light output
5. Adopt the green materails, Aluminum body +PMMA cover with better heat dissipation and good transmission
product advantages
1. Longer lifespan over 50.000h by normal use, 35times compared with the traditional lamps
2. Special circuit design, each LED chips working seperately, avoid the influence that single broken
3. Green and environmental-friendly, contains no mercury and other hazardaes materials
4. No glare lighting, No IR, UV radiation, best choise for protect your eyesight
5. Low light decline, light loss less than 5% in the first 3000hours
6. The light transimission of LGPP light guide plate is 85% more evently light and highter lumens
7. Low power consumption, energy-saving, reduce your lighting electricity bill
8. Extermal switching power supply, safer and more reliable



Application for led panel light

Installation
1. Installation: simple and quick formation design, can mounted on the wall or hung under the ceilling with chiains


Our edge
♥ Solid reputation
♥ Relaible quality &equisite our looking
♥ Unique professional services proposal
♥ Prompt delivery
♥ OEM &ODM are accepatable
♥ Varieties of fashion led lights that you can choose
♥ Competitive factory price
♥ Small orders are available for us
Products range
![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() | ![]() |
Related pictures

