11毫米4侧照明35瓦特可调光LED面板60 * 60cm的
| 包装细节: | 一般出口包装20片/箱 |
|---|---|
| 交货详细信息: | 3-7days |
11毫米4侧照明35瓦特可调光LED面板60 * 60cm的光
参数信息
| 工作电压 | AC100-138V / AC220-240V / 50-60Hz的 |
能量消耗 | 35W |
emitt温度 | -20 ~ +45°C |
| 工作湿度 | ( 95% |
| 色温 | 2800-7500k可选 |
| 尺寸 | 600X600mm |
| 光束角 | 120° |
| LED数量 | 576pcs 3528 SMD |
材料 | 铝+ PMMA封面 |
| 光源 | LED |
特征
1.安装方便,更换595X595mm天花板
2.安装在临屋墙上或挂有chiains的ceilling下
3.低光损失,光损失是在3000小时小于5%
4.节能。 节省功率的60%,比荧光灯
5.无红外线,紫外线等辐射,无眩光照明,为保护您的眼睛最好的chiose
6.更长的服务时间超过50.000小时由例正常使用
7.独特的电路设计,每个LED芯片分开工作避免单一破碎的影响整个照明
8.宽电压设计,它是诸家在所有国家应用

应用

我们的竞争优势
环保型绿色产品
质量可靠
有竞争力的价格
良好的声誉
交货及时
小订单是可以接受的
OEM和ODM提供
产品范围



LED筒灯LED灯管LED珠宝灯



LED灯泡LED射灯LED天花灯
相关图片


| Packaging Details: | general export package 20pcs/ carton |
|---|---|
| Delivery Detail: | 3-7days |
11mm 4-side lighting 35w dimmable led panel 60*60cm light
Parameter information
| Working voltage | AC100-138V/ AC220-240V/ 50-60Hz |
Power consumption | 35W |
emitt temperature | -20 ~ +45°C |
| Working humidity | ( 95% |
| Color temperature | 2800-7500k optional |
| Dimension | 600X600mm |
| Beam angle | 120° |
| LED QTY | 576pcs 3528 SMD |
Material | Aluminum+PMMA cover |
| Light source | LED |
Features
1. Easy installation, replacing the 595X595mm ceiling
2. Mounted on tha wall or hung under the ceilling with chiains
3. low light loss, light loss is less than 5% during 3000hours
4. Energy-saving . saving 60% of power than the fluorescent lamps
5. No IR, UV and other radiation, no glare lighting , best chiose for protect your eyes
6. Longer service time over 50.000hours by nomal use
7. Unique circuit design, each LED chip working separately avoid single broken affect the whole lighting
8. wide voltage design, and it is unversal applied in all countries

Application

Our competitive edge
Environmental-friendly green products
Reliable quality
Competitive price
Solid reputation
Prompt delivery
Small order are acceptable
OEM&ODM are available
Products range



LED down light LED tube LED jewelry light



LED bulbs LED spot light LED ceiling light
Related picture

