快速详细信息
- 光源:LED
- 项目类型:球泡灯
- LED光源:50W LED模组
- 类型:LED工矿灯
- 输入电压(V):AC100-240V
- 灯泡功率(W):60
- 灯具光通量(lm):4200
- 灯发光效率(流明/瓦特):80
- CRI(镭)):75
- 色温(CCT):暖白
- 工作温度(℃):-20 - 45
- 工作寿命(小时):50000
- 灯体材质:铝合金
- 认证:CE,RoHS指令
- 原产地:广东省,中国(大陆)
- 品牌名称:HML
- 型号:HML-MLW42-60
- 功率:50W
- LED芯片:晶元
- 色温:2500-3500k
- 防护等级:IP65
- 发光角度:45
- 功率因数:)0.98
- 质保:3年
- 更换:150W Haglogen灯
- 净重:3.5千克
- 尺寸:420 *486毫米
包装及送货
| 包装细节: | 中性OEM包装 |
| 交货详细信息: | 8-10个工作日 |
技术指标
50W LED无绳采煤光为车间/仓库
30/50/80/100/120/150/200w
更换为最大。 150W卤素灯
1.参数:
大功率30W LED煤工矿灯
| 输入电压 | AC100-240V |
| 输入功率 | 60W |
| LED光源 | 晶元光电的LED芯片 |
| 功率因数 | ) 90% |
| 色温 | 2500-3500k |
| CRI | )75Ra |
| 流明 | 4200lm |
| IP等级 | IP65 |
| 认证 | CE和RoHS |
| 尺寸 | 420 *486毫米 |
| 净重 | 3.5千克 |
2.特点:
- 进口普瑞LED的高湾光源,功能强大。
- 采用铝合金灯架。
- 由高精密车床。
- 淡淡的冷却板。
- 驱动电路采用进口质量好, 3 年质保。
- 运用 为确保LED进口日本的Rubycon电容轻,使用寿命长。
- 真正的绿色照明光源无紫外线辐射和红外线的光谱。
- 特别设计的恒流驱动器是否开路或短路保护。
3.应用:
- 隧道,地铁,地下照明;
- 体育馆,体育场馆照明。
- 建筑,广告牌灯。
- 加油站,车库照明。
- 公园,花园照明;
- 车间,工厂照明。
- 仓库,仓储照明;
- 院子里,广场照明;
- 公路,高速公路照明。
- 车站,码头照明
4.我们的服务:
- 快速回复到24小时内对客户的询问。
- 我们可以做OEM为我们所有的产品线,E。 G。 买方的标识和设计服务等。
- 定制化服务提供。
- 特别折扣,如果大量订单时。
5.老化测试:
Quick Details
- Light Source: LED
- Item Type: Bulb Lights
- LED Light Source: 50W LED Module
- Type: LED Mining Light
- Input Voltage (V) : AC100-240V
- Lamp Power (W) : 60
- Lamp Luminous Flux (lm) : 4200
- Lamp Luminous Efficiency (lm/ w) : 80
- CRI (Ra) ) : 75
- Color Temperature (CCT) : Warm White
- Working Temperature (℃) : -20 - 45
- Working Lifetime (Hour) : 50000
- Lamp Body Material: Aluminum
- Certification: CE, RoHS
- Place of Origin: Guangdong, China (Mainland)
- Brand Name: HML
- Model Number: HML-MLW42-60
- Power: 50W
- LED Chip: Epistar
- Color Temp.: 2500-3500k
- IP Grade: IP65
- Beam Angle: 45
- Power Factor: ) 0.98
- Warranty: 3 years
- Replacement: 150W Haglogen Lamp
- Net Weight: 3.5kg
- Size: 420*486mm
Packaging & Delivery
| Packaging Details: | Neutral OEM packaging |
| Delivery Detail: | 8-10 Working Days |
Specifications
50W LED Cordless Coal Mining Light for Workshop/ Warehouse
30/50/80/100/120/150/200w
Replacement for Max. 150W halogen lamp
1. Parameter:
High Power 30W LED Coal Mining Lights
| Input Voltage | AC100-240V |
| Input Power | 60W |
| LED Source | Epistar LED chip |
| Power Factor | ) 90% |
| Color Temperature | 2500-3500k |
| CRI | ) 75Ra |
| Lumens | 4200lm |
| IP Grade | IP65 |
| Certification | CE&RoHS |
| Size | 420*486mm |
| Net Weight | 3.5Kg |
2. Features:
- Imported Bridgelux LED for the high bay light source, powerful.
- Using aluminum alloy lamp housing.
- Made by high precision lathe.
- Gauzy cooling plate.
- Driver circuit is imported with good quality and 3 years warranty.
- Using imported Japan Rubycon capacitance to ensure LED light long lifespan.
- The true green lighting without ultraviolet radiation and infrared in the spectrum.
- Particularly designed constant current driver for open or short-circuit protection.
3. Application:
- Tunnel, Subway, Underground Lighting;
- Gymnasium, Sports Stadium Lighting.
- Building, Billboard Lighting.
- Gas Station, Garage Lighting.
- Park, Garden Lighting;
- Workshop, Factory Lighting.
- Warehouse, Storage Lighting;
- Yard, Square Lighting;
- Road, Highway Lighting.
- Station, Dock Lighting
4. Our Service:
- Quick reply to the customer's inquiry within 24hrs.
- We can do OEM for all our product lines, e. g. buyer's logo and design service etc.
- Customized service available.
- Special discount if substantial order is placed.
5. Aging-test: