彩色数码照片打印机

议价
加入意向彩色数码照片打印机
产品特点:
1)一键照片打印解决方案
2)优异的工作效率
3)屏幕上的辅助设计允许用户调整生物识别图像的位置和精确的尺寸
4)护照照片
5)手动闪光曝光控制使用户能够设置外接闪光灯定制闪光强度需求
6),实惠的价格和有价值的投资
7)PC连接提供了在打印前编辑的ID形象的灵活性
8)增强模型与2.5彩色液晶显示屏用于高级照片的身份证能力
9)独立操作(无需电脑需要)
10)嵌入式护照/身份证格式满足不同地区的需求
11)世界领先的输出质量
12)支持自定义的E型功能
规范:
| 型号名称 | RC-P420 |
| 打印方法 | 染料扩散热转印 |
| 解析度 | 400×400 dpi的 |
| 显示 | 2.5彩色LCD |
| 印刷尺寸 | 4 x 6 |
| 纸张容量 | 25张 |
| 打印速度 | 70秒 |
| 记忆卡插槽类型 | CF / MS / MS PRO / SD / SDHC / MMC卡/微硬盘 |
| USB扩展 | PTP /大容量存储 |
| 操作系统 | 的Windows 98 / ME / 2000 / XP / Vista操作系统。 |
| 计算机接口 | USB 1.1 / 2.0(全速) |
| 电源要求 | AC 100V〜240 V,50/60赫兹 |
| 工作温度 | 15〜32°C(59〜90°F) |
| 外形尺寸(宽x高x) | (9.2×7×6.8英寸) |
| 净重 | 2.5千克(5.5磅) |
| 单机功能 | 是 |
| ID格式 | 自定义ID格式 |
| 可选配件 | 清洁套装 |
Digital Colour Photo Printer
Features:
1) One-click photo printing solution
2) Excellent workflow efficiency
3) On-screen assistance design allows users to adjust the position and exact size of the image for biometric
4) passport photo
5) Manual flash exposure control enables users to setup the external flash for customized flash strength needs
6) Affordable price and valuable investment
7) PC connectivity provides the flexibility to edit ID image before printing
8) Enhanced model with a 2.5 color LCD for advanced photo ID capability
9) Standalone operation (no computer needed)
10) Embedded passport / ID formats satisfy the demands of different regions
11) World-leading output quality
12) Support customized e-frame function
Specification:
| Model Name | RC-P420 |
| Printing Method | Dye Diffusion Thermal Transfer |
| Resolution | 400 x 400 dpi |
| Display | 2.5 Color LCD |
| Printing Size | 4 x 6 |
| Paper Capacity | 25 sheets |
| Printing Speed | 70 sec |
| Memory Card Slot Type | CF / MS / MS Pro / SD / SDHC / MMC/ Micro Drive |
| USB Expansion | PTP / Mass Storage |
| Operating System | Windows 98 / Me / 2000 / XP / Vista. |
| Computer Interface | USB 1.1 / 2.0 ( Full Speed ) |
| Power Requirement | AC 100V~240 V, 50/60 Hz |
| Operating Temperature | 15~32°C ( 59~90°F ) |
| Dimension (WxHxD) | (9.2 x 7 x 6.8 inches) |
| Net Weight | 2.5 kg (5.5 lbs) |
| Stand-alone Function | Yes |
| ID Format | Customized ID Formats |
| Optional Accessories | Cleaning Kit |