PVC证卡打印机

议价
加入意向| 打印方法 | 彩色热升华/单色热转印 |
| 解析度 | 300×300 dpi的 |
| 显示 | LCM控制面板 |
| 记忆 | 32MB; 1MB闪存 |
| 打印速度 | 速度模式:每YMCKO单侧24秒 高级照片模式:每YMCKO印刷32秒 |
| 接受卡规范 | 尺寸:CR-8086毫米(长)x54毫米(W)/ 3.375(L)×2.125(W) 厚度:0.3毫米* 1.0毫米/ 10万* 40万 *0.3毫米(10MIL)只支持单面打印 |
| 卡输入容量 | 100卡(0.76毫米/ 30密耳厚) |
| 卡掉容量 | 100卡(0.76毫米/ 30密耳厚) |
| 软件驱动程序 | 在Windows 2000 / XP和Mac OS 10.2或以上 |
| 通讯接口 | USB 1.1 / USB 2.0全速 |
| 系统要求 | IBM-PC或兼容机,在Windows 2000 / XP,Pentium级133MHz的计算机的RAM或更高,100 MB的可用硬盘空间或更高128MB |
| 外形尺寸(WxLxH) | 275个毫米×器508毫米×251毫米/ 10.83×20×9.9“ |
| 重量 | 9.1千克/ 20 IBS |
| 电源 | 100〜240 VAC; 为50Hz〜60Hz的 |
| 工作条件 | 10°〜32°C / 59°〜89.6°F; 20〜75%,非冷凝 |
| 功能区选项 | YMCKO(200张) 树脂K(打印1000) KO(500张) |
| 嵌入式编码模块(SDK应要求提供) | 接触式智能卡编码模块 |
| 可选的编码模块(应要求提供SDK) | 非接触式智能卡编码模块(的Mifare ISO 14443 A类可用) 磁条卡编码器,双高,低矫顽力,轨道1,2,和3 * *磁条模块必须安装工厂,订货时请注明。 |
| 配件 | 清洁套装(清洁卡) 清洁单元(清洁辊) |
| Printing Method | Color Dye Sublimation / Monochrome Thermal Transfer |
| Resolution | 300 X 300 dpi |
| Display | LCM control panel |
| Memory | 32MB ; 1MB Flash |
| Printing Speed | Speed Mode: 24 sec per YMCKO single side Premium photo mode: 32 sec per YMCKO printing |
| Accepted Card Specification | Size: CR-80 86mm (L) x 54mm (W) / 3.375 (L) x 2.125 (W) Thickness : 0.3 mm* to 1.0 mm / 10 mil* to 40 mil * 0.3mm (10mil) only supports single side printing |
| Card Input Capacity | 100 Cards (0.76 mm / 30 mil thickness) |
| Card Out Capacity | 100 Cards (0.76 mm / 30 mil thickness) |
| Software Driver | Windows 2000 / XP, Mac OS 10.2 and above |
| Communication Interface | USB 1.1 / USB 2.0 full speed |
| System Request | IBM-PC or compatible, Windows 2000/ XP, Pentium class 133MHz Computer with 128MB of RAM or higher, 100 MB free hard disk space or higher |
| Dimensions (WxLxH) | 275 mm x 508 mm x 251 mm / 10.83 x 20 x 9.9' |
| Weight | 9.1 kg / 20 ibs |
| Power Supply | 100 ~ 240 VAC; 50Hz ~ 60Hz |
| Operating Condition | 10° ~ 32° C / 59° to 89.6°F; 20 ~ 75% non-condensing |
| Ribbon Option | YMCKO (200 prints) Resin K (1000 prints) KO (500 prints) |
| Embedded Encoding Modules (SDK upon request) | Contact Smart Card Encoding Module |
| Optional Encoding Modules (SDK upon request) | Contactless Smart Card Encoding Module (Mifare ISO 14443 type A available) Magnetic stripe card encoder, Dual high- and low-coercivity, Track 1, 2, and 3. * *The magnetic stripe module must be factory installed, please specify when ordering. |
| Accessories | Clean Kit (Clean cards ) Clean Module (Clean roller) |