黑colthes / T恤打印机/平板光盘打印机

议价
加入意向技术规格:
| 打印尺寸 | 329毫米*480毫米 |
| 打印头 | 压电喷墨1440喷嘴 |
| 打印颜色 | 六色(C LM中号LCÿK) |
| 打印方向 | 艾双向打印 |
| 打印速度 | 6分钟(2880DPI)对于A3尺寸 |
| Thinckness材料 | 200毫米 |
| 打印质量 | 无破坏性for10kg,5%的分辨率为11 to25kg |
| 最大印刷分辨率 | 5760DPI * 1440DPI |
| 供墨系统 | 150毫升* 6 |
| 特殊车型油墨 | 环境,防水,防紫外线射线性,染料墨 |
| 高度调整 | 电子/手动自动调整 |
| 打印物体高度审视 | 智能感/触感,双检测系统 |
| 打印头保护 | 智能自动保护系统 |
| 功率 | 110-220V 50-60HZ 75W |
| 孔模式 | USB2.0 / IEEE1394 |
| 操作系统 | Windows9598,NT,2000,XP,2003 / MAC / Linux的 |
| 工作环境 | 10-35C,20-80RH |
| 设备G / N重量 | 80千克/750千克 |
| 包装尺寸 | 103CM * 98CM * 65CM |
| 设备尺寸 | 89CM * 75CM * 56CM |
支持材料:
1.塑料(ABS,PC,PE,PP,PU,PVC),亚克力,金属,Woodproducts,皮革,纺织布料,有机玻璃,水晶,Copperlate,瓷器等。
2.支持产品有:移动U盘,MP3,PM4,硬盘,手机,手提电脑,礼品,玩具,家具,瓷器/瓷砖等。
应用领域:
1.个性化打印:fahional礼品店,手机装饰店,精品店
2.水晶:风景名胜区,现场制作
3.产品样本:各种传统样本印刷
4.影楼:数码影像制作
5.服装:样本印刷或图案全彩色印刷
6.皮革:优皮全彩色印刷
7.电子产品:U盘卡带,手提电脑外壳,MP3 / MP4appearance全彩设计
8.礼包:外观全彩设计
9.标签制作:区别标签人物设计
10.饰品:瓷砖或天花板multil色彩设计
Technical specifications:
| Printing dimension | 329mm*480mm |
| Print head | Piezo inkjet 1440 nozzles |
| Print color | Six Color ( C LM M LC Y K) |
| Direction of printing | Ai bi-direction printing |
| Printing speed | 6minutes (2880dpi) for A3 size |
| Thinckness of material | 200mm |
| Printing weight | No destructive for10kg, 5%resolution for 11 to25kg |
| Max.printing resolution | 5760DPI*1440DPI |
| Ink system | 150ml*6 |
| Specail ink | Environment , waterproof, uv ray resistance, dye ink |
| Height adjust | Electronic/ manual automatic adjust |
| Print object height examine | Intelligent sense/ touch , dual-detection system |
| Print head protection | Intelligent self-protect system |
| Power | 110-220V 50-60HZ 75W |
| Pore mode | USB2.0/ IEEE1394 |
| Operation system | Windows9598, NT, 2000, XP, 2003/ MAC/ Linux |
| Working environment | 10-35C, 20-80RH |
| Device G/ N weight | 80kg/ 750kg |
| Shipping size | 103CM*98CM*65CM |
| Device size | 89CM*75CM*56CM |
Support material:
1. Plastic (ABS, PC, PE, PP, PU, PVC) ,Acrylic, Metal, Woodproducts, Leather, Textile fabric, Plexiglass, Crystal, Copperlate, Porcelain, etc.
2. Support products : Udisk, MP3, PM4, Hard disk, Phone, Portable computer , Gift, Toy, Furniture, Porcelain/ tiles, etc.
Application domains:
1. Personalized printing: fahional gift shop, mobile phone decoration shop, boutique shop
2. Crystal: scenic spots, on-site production
3. Products sample: a variety of traditional sample printing
4. Photo studio: digital imaging production
5. Clothes: sample printing or patterns full color printing
6. Leather: Superior leather full color printing
7. Electronic product: U cassette disk, portable computer shell, MP3/ MP4appearance full color design
8. Gift package: appearance full color design
9. Tag making: difference tags character design
10. Ornament: tile or ceiling multil color design