介绍这是极薄的LED橱柜灯提供高,均匀的光,低热
它是家具装饰照明,展示照明,展示柜照明,柜内照明,鞋展柜照明,楼梯照明等的理想选择
你可以装饰你的厨房,家具,展示,楼梯与照明
只是形象如何美丽你的内阁将与光在它
| 产品 | LED橱柜照明 |
| 编号 | hr19-b12aw36a | hr19-b12aw60a | hr19-b12aw120a |
| 长度A | 300mm | 500mm | 1000mm |
| 输入电压 | dc12v或dc24v |
| 最大功率 | 8.6W | 14.4W | 28.8W |
| 流明 | 650lm±10% | 1080lm±10% | 2100lm±10% |
| cri | > 80 |
| 光束角度 | 120° |
| LED类型 | smd2835 |
| 领导数量 | 36 | 60 | 120 |
| cct | 2500-6500K |
| 住房 | 铝+ PC盖+塑料端盖 |
| PC盖 | 乳白色,磨砂透明 |
| IP等级 | ip33 / 65 |
| 工作温度 | -20-40℃ |
| 寿命 | 30000小时 |
| 证书 | ce&rohs |
| 保证 | 2/3年保修 |
IntroductionThis is extremely thin LED cabinet light offers high and even light with low heat
It is ideal for furniture decorative lighting, display lighting, show case lighting, under cabinet lighting, shoe showcase lighting, stair lighting and more
You can decorate your kitchen, furniture, showcase, stair with lighting
Just image how beautiful your cabinet will be with light in it
| Product | LED under cabinet lighting |
| Item no | HR19-B12AW36A | HR19-B12AW60A | HR19-B12AW120A |
| Length A | 300mm | 500mm | 1000mm |
| Input voltage | DC12V Or DC24V |
| Maximum wattage | 8.6W | 14.4W | 28.8W |
| Lumen | 650lm±10% | 1080lm±10% | 2100lm±10% |
| CRI | ﹥80 |
| Beam angle | 120 ° |
| LED type | SMD2835 |
| LED QTY | 36 | 60 | 120 |
| CCT | 2500-6500K |
| Housing | Aluminum + PC cover + plastic end cap |
| PC cover | Milky, frosted clear |
| IP rating | IP33/65 |
| Operating temperatures | ﹣20-40℃ |
| Lifespan | 30000hrs |
| Certificates | CE & RoHS |
| Warranty | 2/3 year warranty |