Transparent solar panel
Power available: 3 to 1000W
Size: 270*255*18mm
Working voltage: 9V
Working current: 0.33A
Package:Items per carton: 20FT container
Gross weight per unit: 0.1kgs
Package size per unit: 170X100X110cm
Package type: Pallet
| Ratin power (Pm) | 5w |
| Cells | Mono crystal 125mmx125mm square |
| Number of cells | 36 (4x9) series connected |
| Size | 270(L)* 255(W) * 18(H) mm |
| Weight | 8.3Kgs |
| Typical application | 12V DC |
| Maximum voltage | 600V DC |
| Operating temperature | 45°C |
| Hail diameter @ 80Km/h | Up to 25 mm |
| Continuous wind pressure | Up to 24 m/s |
| Efficiency of cell | ≥17.20% |
| Tolerance | ±3% |
| Rated current (Im) | 2.29A |