这种极薄的LED橱柜灯提供高而均匀的光,低热。
它是家具装饰照明,展示照明,展示柜照明,橱柜照明,鞋柜展示照明,楼梯照明等的理想选择。您可以装饰您的厨房,家具,展示柜,楼梯与照明。只是形象如何美丽你的内阁将与光在它。
| 产品 | LED在橱柜照明下 |
| 编号。 | hr19-b12aw36a | hr19-b12aw60a | hr19-b12aw120a |
| 长度A | 300mm | 500mm | 1000mm |
| 输入电压 | dc12v或dc24v |
| 最大功率 | 7W | 12W | 24W |
| 流明 | 420lm±10% | 700lm±10% | 1260lm±10% |
| cri | > 80% |
| 光束角度 | 120° |
| led tybe | smd2835 |
| 领导数量 | 36 | 60 | 120 |
| cct | 2500-6500K |
| 住房 | 铝+ PC盖+塑料端盖 |
| PC盖 | 乳白色,磨砂透明 |
| IP等级 | ip33 |
| 工作温度 | -20-40℃ |
| 寿命 | 30000小时 |
| 证书 | ce&rohs |
| 保证 | 2年保修期 |
This extremely thin LED cabinet light offers high and even light with low heat.
It is ideal for furniture decorative lighting, display lighting, show case lighting, under cabinet lighting, shoe showcase lighting, stair lighting etc. You can decorate your kitchen, furniture, showcase, stair with lighting. Just image how beautiful your cabinet will be with light in it.
| Product | LED under Cabinet Lighting |
| Item NO. | HR19-B12AW36A | HR19-B12AW60A | HR19-B12AW120A |
| Length A | 300mm | 500mm | 1000mm |
| Input Voltage | DC12V Or DC24V |
| MAX Wattage | 7W | 12W | 24W |
| Lumen | 420lm±10% | 700lm±10% | 1260lm±10% |
| CRI | ﹥80 |
| Beam Angle | 120 ° |
| LED Tybe | SMD2835 |
| LED QTY | 36 | 60 | 120 |
| CCT | 2500-6500K |
| Housing | Aluminum+ PC Cover+Plastic End Cap |
| PC Cover | Milky,Frosted Clear |
| IP Rating | IP33 |
| Operating Temperature | ﹣20-40℃ |
| Lifespan | 30000hrs |
| Certificate | CE&RoHS |
| Warranty | 2 Year Warranty |