
| Model NO. | Item No. OEO-00642/3 |
| Style | Classic |
| Folded | Table Is K/D, Chair Is K/D |
| Condition | New |
| Qty/40′ Hqime; Hqime; Hq | 122sets |
| Cushion | Sunbrella |
| Chair N.W. | 23.59/1PC |
| Chair Size | L28.74' X W25.98' X H47.64't; X H47.64"" |
| Chairs G.W. | 55.12lbs |
| Specification | SGS |
| HS Code | 940320 |
| Material | Aluminum |
| Usage | Outdoor |
| Customized | Customized |
| Color | Color Could Be Available |
| Cbf | 18.58/Set |
| Table N.W. | 27.56lbs/1PC |
| Table Size | Dia.40.55' X H30.97'H30.97"" |
| Table G.W | 35.27lbs |
| Trademark | Life Outside |
| Origin | China |
| Item Name | Outdoor Patio Garden Amalfi 3 Piece Bar set Furniture |
| Model No. | OEO-0642/3 |
| Size | Cast Aluminum Round Table :Dia.40.55' x H30.97'30.97"" Swivel Bar Chairs:L28.74' x W25.98' x H47.64'; x H47.64"" |
Carton Size | Cast Aluminum Round Table:42.52'x 42.52' x 3.94'/1 PC./CTN"/1 PC./CTNC./CTN Swivel Bar Chair:27.56'x 25.59'x 35.43' /2 PC./CTNquot; /2 PC./CTN |
| N.W. | Cast Aluminum Round Table:27.56LBS/1PC Swivel Bar Chairs:23.59/1PC |
G.W | Cast Aluminum Round Table:35.27LBS Swivel Bar Chairs:55.12LBS |
| Material | Cast Aluminium |
| Color | Color could be available |
| Packing | Inner with soft plastic/ foam protect and Outer with hard carton box. |
| Qty/40' HQ | 122Sets |
| CBF | 18.58/SET |
| Delivery | Subject to the order quantity and the season time, usually 90 days after receiving the order |
| Customized | OEM orders are welcome. |