| Model NO. | Gt132-101 |
| Weight Range | 8kg-200kg |
| Display Type | Mechanical Hand |
| Suitable for | Boothroom |
| Appearance | Screen Printing Color |
| Trademark | Greetmed |
| Specification | CE, ISO, FDA |
| Applicable Crowd | Adult |
| Function | Body Weight |
| Shape | Square |
| Certification | CE, ISO |
| Product Size | 25.5 X 28 X 4.5cm |
| Transport Package | Paper Box |
| Origin | China Zhejiang |
| Product size | 25.5 x 28 x 4.5cm |
| Max capacity | 130kg |
| Graduation | 1kg |
| Precision | +/- 2000g |
