bargain
add to cart| Model NO. | B-6301 |
| Theory | RF (Radio Frequency) |
| Portable | Non Portable |
| Specification | CE Rosh |
| Type | Monopolar RF Machine |
| Application | Salon |
| Trademark | Beautyplus, Everplus |
| Origin | Guangzhou |


| Model | B-6309 |
| General Power Supply | 100-120V, 200-240V |
| Power | 90W |
| Classification | CLASS 1 |
| Fuse | 6 AMP |
| Electric Method | Capactive Transfer Method |
| frequency | 300,000Hz(0.3MHz) |
| internal voltage | 1,000 V~ 1,200 V |
| Capacity | (150W ~ 250W) |
| Energy generation principle | biological heat generated by the electric current |
| Temperature of biological heat | 42ºCordm;Cordm;C ~ 45ºCordm;Cordm;C |
| Degree of heating energy transition | Deep heat(Max. 10cm ~ 25cm) |