
| Model NO. | HK-80A |
| Type | Patient/Fetal/Maternal Monitor |
| Group | All |
| SpO2 Measurement Range | 70~99% |
| SpO2 Accuracy | ±2% (70%~99%), Unspecified (cified (<70%)ed (<70%) |
| Pulse Rate Resolution | ±1%plusmn;1%lusmn;1% |
| Pulse Rate Low Perfusion | ≤0.4%;0.4%0.4% |
| Power Supply Voltage | 2.6~3.6V |
| Transport Package | Carton |
| Origin | Jiangsu, China |
| Classification | Physiological Functions of Diagnosis and Monitoring Equipment |
| Certification | CE, ISO13485 |
| Display | OLED Two Color Display |
| SpO2 Resolution | ±1%plusmn;1%lusmn;1% |
| Pulse Rate Measurement Range | 30~240 Bpm |
| Pulse Rate Accuracy | ±2bpm or ±2% (Select Larger) (Select Larger)(Select Larger) |
| Working Current | ≤30mA;30mA30mA |
| Trademark | Healicom |
| Specification | CE, ISO |
| HS Code | 9018909090 |
| Display | OLED two color display |
| SpO2 | Measurement range: 70~99% Resolution: ±1%lusmn;1%lusmn;1% Accuracy: ±2% (70%~99%), unspecified (cified (<70%)d (<70%) |
| Pulse rate | Measurement range: 30~240 bpm Resolution: ±1%lusmn;1%lusmn;1% Accuracy: ±2bpm or ±2% (select larger)(select larger)(select larger) Low Perfusion ≤0.4%0.4%0.4% |
| Power | 1.5V (AAA size) alkaline battery x 2 Supply voltage: 2.6~3.6V |
| Working current | ≤30mA30mA30mA |
| Automatic power-off | Automatically power off when no signal in the oximeter for more than 8 seconds |
| Dimension and Weight | 130 (L) × 100(W) ×60(H) mmimes;60(H) mmimes;60(H) mm 65g(without batteries) |