| Model NO. | FG660-A |
| Theory | Hifu |
| Portable | Portable |
| Safe | No Any Pain |
| OEM&ODMp;ODMp;ODM | Professional Design and Production |
| Trademark | ADSS |
| Origin | Beijing China |
| Type | Pigment Treatment Instrument |
| Application | Salon, Home, SPA |
| Treatment Result | One Time Can Keep 5 Years at Least; |
| Certification | Cfda, Prc Import & Export Licenseicensecense |
| Warranty | 1 Year, Technology Supports Forever |
| Specification | CE |
| HS Code | 85437099 |



| Energy type | HIFU (high intensity focused ultrasound) |
| LCD screen | 8' color touch LCD screenscreen |
| HP number | 1 |
| Power | 0.1-2.0J/cm²²sup2;² |
| Length | 5.0-25mm |
| Cartridge | 4.0MHz,3.0mm--10,000 shots |
| 7.0MHz,4.5mm--10,000 shots optional | |
| Voltage | AC110V-240V.50/60Hz |
| Manufacturer | Yes, since 2005 |
| OEM&ODMp;ODMp;ODM | Yes, we have a professional research & development group of 20 peopleeopleeople |
| Clinic training | offer |
| After-sales service | offer |
| Type | portable |
| Certificate | CE |
| Brand name | ADSS |
| Place of Origin | Beijing China (Mainland) |
| Packaging Detail | Aluminum alloy case |
| Delivery Detail | 3-7 DAYS |
| Transportation | By express (DHL, EMS, UPS, TNT, Fedex); By air express to air port; By sea |
| Payment method | T/T, WESTERN UNION, MONEY GRAM, ESCROW, PAYPAL |