| Model NO. | FG660D |
| Place of Origin | China |
| Specification | Standard |
| HS Code | 85437099 |
| Certification | CE, FDA |
| Trademark | ADSS |
| Origin | Beijing, China |

| Energy type | HIFU (high intensity focused ultrasound) |
| LCD screen | 8' color touch LCD screenscreen |
| HP number | 2 |
| Power | 0.1-2.0J/cm²²sup2;² |
| Length | 5.0-25mm |
| Cartridge | 4.0MHz,3.0mm--10,000 shots |
| 7.0MHz,4.5mm--10,000 shots optional | |
| Voltage | AC110V-240V.50/60Hz |
| Manufacturer | Yes, since 2005 |
| OEM&ODMp;ODMp;ODM | Yes, we have a professional research & development group of 20 peopleeopleeople |
| Clinic training | offer |
| After-sales service | offer |
| Type | portable |
| Certificate | CE |
| Brand name | ADSS |
| Place of Origin | Beijing China (Mainland) |
| Packaging Detail | Aluminum alloy case |
| Delivery Detail | 3-7 DAYS |
| Transportation | By express (DHL, EMS, UPS, TNT, Fedex); By air express to air port; By sea |
| Payment method | T/T, WESTERN UNION, MONEY GRAM, ESCROW, PAYPAL |