| Model NO. | FG 660-A |
| Theory | High Intensity Focused Ultrasound Hifu |
| Portable | Non Portable |
| Brand Name | ADSS |
| Handpiece 1 | 4MHz, 3mm |
| Fluence | 0.1-2.0j/Cm2 |
| OEM&ODMp;ODMp;ODM | Available |
| Trademark | ADSS |
| Specification | Standard |
| HS Code | 85437099 |
| Type | Hifu Skin Rejuvenation |
| Application | Salon, Home |
| Place of Origin | China |
| Handpiece | 2 |
| Handpiece 2 | 7MHz, 4.5mm |
| Length | 5-25mm |
| Warranty | 2 Year and Lifetime Technology Support |
| Transport Package | Foam and Aluminum Alloy Case |
| Origin | Beijing, China |


| Energy type | HIFU (high intensity focused ultrasound) |
| LCD screen | 10' color touch LCD screenscreen |
| HP number | 2 |
| Power | 0.1-2.0J/cm²²sup2;² |
| Length | 5.0-25mm |
| Cartridge | 4.0MHz,4.5mm--10,000 shots |
| 7.0MHz,3mm--10,000 shots | |
| N.W./G.W. | 15KG /35KG |
| Dimension of machine: | 51*32*120cm |
| Dimension of package: | 61*45*132cm |
| Voltage | AC110V-240V.50/60Hz |
| Manufacturer | Yes, since 2005 |
| OEM&ODMp;ODMp;ODM | Yes, we have a professional research & development group of 20 peopleeopleeople |
| Clinic training | offer |
| After-sales service | offer |
| Type | Stationary |
| Certificate | CE |
| Brand name | ADSS |
| Place of Origin | Beijing China (Mainland) |
| Packaging Detail | Aluminum alloy case |
| Delivery Detail | 3-7 DAYS |
| Transportation | By express (DHL, EMS, UPS, TNT, Fedex); By air express to air port; By sea |
| Payment method | T/T, WESTERN UNION, MONEY GRAM, ESCROW, PAYPAL |