| Model NO. | 0.3ml, 0.5ml, 1ml |
| Material | Plastic |
| Application | Medical |
| Group | Adult |
| Syringe Use | Intramuscular Injection |
| Medical Device Regulatory Type | Type 2 |
| Brand | Jmd or OEM |
| Size Details | 0.3ml, 0.5ml, 1ml |
| Attached Needle Size | 27g, 28g, 29g, 30g, 31g, 32g |
| ISO Certificate | ISO13485, ISO9001 |
| Specification | CE, ISO13485, ISO9001, GMP |
| HS Code | 90183100 |
| Type | Syringe |
| Volume | 0.3ml, 0.5ml, 1ml |
| Certification | CE, SGS, ISO13485 |
| Needle | With Needle |
| Disinfection | Disinfection |
| Medical Devices Reg./Record No. | Dd601051070001 |
| Certificate | ISO, Ce, GMP |
| Payment | Tt, LC |
| Printing | OEM |
| Trademark | JMD or OEM |
| Origin | China |