1. Features:
1). Micro Vibration Massage
With the frequency and intensity of 100 times/second shock wave, which perfectly matches with the human body, the massage helps relax the subcutaneous tissues and muscles.
2). Compact Appearance
Beak design, super comfortable grab feel, compact and easy to carry, suitable for office, home and travel.
3). Music Playback
With high quality permanent magnet speakers and external hi-fi audio player, you can enjoy music while massaging.
4). FM Radio
Advanced radio integrated circuits, strong signal, clear and loud broadcasting.
5). Rechargeable Battery
Built-in 800 MAH lithium battery can be recycled, energy-saving and environmentally friendly.
2. Specifications:
| Item No: | MM-23 |
| Color: | White |
| Power: | 2 W |
| Voltage: | 4.5V |
| Gift box size: | 135*122*112 mm |
| Pcs/Ctn | 30pcs |
| Gross Weight/pcs: | 0.23Kg |
| Material: | Plastic |
| Color Options: | whtie red orange blue gold |
| MOQ: | 1-100pcs |
3. Why choose us?
1). We are China specialized massage supplier with our own brand.
2). More than 100 operating units across mainland China and subsidiaries in HK & Taiwan & Malaysia.Malaysia.Malaysia.
3). Products available on major online retailer sites--Amazon, eBay, JD.com, Tmall and Alibaba.
4). Best quality and best service with competitive price
5). Delivery on time and good faith in our clients.