1. Features:
1.) With 3 Different Massage Heads
2.) Removable Massage Head Design
3.)Built in High Torque Motor
4.) Safety Shield
2. Functions:
1.) Good for the waist, abdomen, buttocks, arms and legs, this product can be used for decompression, deep tissue massage, fat burning and reducing accumulated fat.
2.) Easy to replace the massage head and clean the machine & Compact and lightweight , easy to operate.rate.rate.
3.) The strong and direct force on sore points creates an improved massage experience.
4.) Comfortable and soft texture and safe to use & Safety shield , increasing soft touch , preventing hair being involved.lved.lved.
3. Specification:
| Item No: | MM-300 |
| Color: | Purple |
| Power: | 25W |
| Voltage: | DC110V-220V |
| Gift box size: | 245*220*125mm |
| Carton box size: | 550*400*450mm |
| Pcs/Ctn: | 12pcs |
| Gross Weight: | 13kg |
| Net Weight: | 14kg |
| 20'' GP: | 3384pcs |
| Applicable Uses: | Waist & Arms & Thigh & Legs.h & Legs.egs.h & Legs. |
4. Why choose us?
1). We are China specialized massage supplier with our own brand.
2). More than 100 operating units across mainland China and subsidiaries in HK & Taiwan & Malaysia.Malaysia.Malaysia.
3). Products available on major online retailer sites--Amazon, eBay, JD.com, Tmall and Alibaba.
4). Best quality and best service with competitive price
5). Delivery on time and good faith in our clients.