1. Features:
1.) With 4 Different Massage Heads in One Body
2. ) Removable Massage Head Design
3. ) Built in High Torque Motor
4.) Safety Shield
5. ) Compact and Lightweight, Easy to Operate
6.) Heating Massage
7.) Silicon Handle, Comfortable and Soft
2. Functions:
1.) Suitable for the waist, abdomen, buttocks, arms and legs, this is good for decompression, deep tissue massage, reducing weight and eliminating cellulite.
2.) Easy to replace the massage head and clean the machine & Compact and lightweight , easy to operate.rate.rate.
3.) The strong and direct force on sore points creates an improved massage experience.
4.) Comfortable and soft texture and safe to use & Safety shield , increasing soft touch , preventing hair being involved.lved.lved.
5.) Anti-slip, dustproof and anti-aging.
6.) Micro heat temperature to accelerate fat burning and regulate local circulation.
3. Four Different Massage Heads in One Body:
| 1.) Smooth-type head: vibration vortex effect, massage and decompression, apply to neck massage. |
| 2. ) Wave-type head : deep acupoints massage with high-frequency vibration, apply to whole body. |
| 3. ) Ball-type head: professional massage with essential oil to activate cells, apply to whole body. |
| 4.) Frosted-type head: remove dead skin, safety does not hurt the skin, apply to heel. |
4. Specification:
| Item No: | B017 |
| Color: | Purple |
| Power: | 25W |
| Voltage: | AC220V/50HZ |
| Rotate Speed: | 2200-2500RPM |
| Material: | ABS/ TPR |
| Pcs/Ctn: | 12pcs |
| Gross Weight: | 13kg |
| Net Weight: | 14kg |
| 20'' GP: | 3384pcs |