1. Features:
1). Micro Vibration Massage
2). Compact Appearance
3). Music Playback
4). FM Radio
5). Rechargeable Battery
Details:
A.With the frequency and intensity of 100 times/second shock wave, which perfectly matches with the human body, the massage helps relax the subcutaneous tissues and muscles.
B. Beak design, super comfortable grab feel, compact and easy to carry, suitable for office, home and travel.
C. With high quality permanent magnet speakers and external hi-fi audio player, you can enjoy music while massaging.
D. Advanced radio integrated circuits, strong signal, clear and loud broadcasting.
Built-in 800 MAH lithium battery can be recycled, energy-saving and environmentally friendly.
2. Specifications:
| Item No: | MM-23 |
| Color: | Blue & Champaign Gold & White & Orange & Orangeange & Orange |
| Power: | 2 W |
| Voltage: | 4.5V |
| Gift box size: | 135*122*112 mm |
| Pcs/Ctn | 30pcs |
| Gross Weight/pcs: | 0.23Kg |
| Material: | ABS Plastic |
3. Why choose us?
1). We are China specialized massage supplier with our own brand.
2). More than 100 operating units across mainland China and subsidiaries in HK & Taiwan & Malaysia.Malaysia.Malaysia.
3). Products available on major online retailer sites--Amazon, eBay, JD.com, Tmall and Alibaba.
4). Best quality and best service with competitive price
5). Delivery on time and good faith in our clients.