1. Features:
1.) With 3 Different Massage Heads
2.) Removable Massage Head Design
3.) Built in High Torque Motor
4.) Safety Shield
2. Functions:
1.) Good for the waist, abdomen, buttocks, arms and legs, this product can be used for decompression, deep tissue massage, fat burning and reducing accumulated fat.
2.) Easy to replace the massage head and clean the machine & Compact and lightweight , easy to operate.rate.rate.
3.) The strong and direct force on sore points creates an improved massage experience.
4.) Comfortable and soft texture and safe to use & Safety shield , increasing soft touch , preventing hair being involved.lved.lved.
3. Specification:
| Item No: | B018 |
| Color: | Pink & Blue Blue Blue |
| Power: | 25W |
| Voltage: | AC220V/50HZ |
| Rotate Speed: | 2200-2500RPM |
| Power Line: | 240CM |
| Material: | ABS/TRP |
| Product Weight: | 1055g |
4. Our Service:
1) Your inquiry will be replied within 12 hours.
2) Well-trained & experienced sales can reply your inquiries in English.lish.lish.
3) Working time: 8: 30 am ~6: 00 pm, Monday to Friday (UTC+8). During working time, E-mail will be replied to you within 2 hours
4) OEM & ODM projects are highly welcomed. We have strong R&D team.p;D team.p;D team.
5) The order will be produced exactly according to order details and proofed samples. Our QC will submit inspection report before shipment.
6) Your business relationship with us will be confidential to any third party.
7) Good after-sale service.