1. Features:
1). Micro Vibration Massage
2). Compact Appearance
3). Music Playback
4). FM Radio
5). Rechargeable Battery
Details:
--With the frequency and intensity of 100 times/second shock wave, which perfectly matches with the human body, the massage helps relax the subcutaneous tissues and muscles.
--Beak design, super comfortable grab feel, compact and easy to carry, suitable for office, home and travel.
--With high quality permanent magnet speakers and external hi-fi audio player, you can enjoy music while massaging.
--Advanced radio integrated circuits, strong signal, clear and loud broadcasting.
--Built-in 800 MAH lithium battery can be recycled, energy-saving and environmentally friendly.
2. Specifications:
| Item No: | MM-23 |
| Color: | White |
| Power: | 2 W |
| Voltage: | 4.5V |
| Gift box size: | 135*122*112 mm |
| Pcs/Ctn | 30pcs |
| Gross Weight/pcs: | 0.23Kg |
| Material: | Plastic |
| Color Option: | Blue Gold White Orange |
3. Why choose us?
1). We are China specialized massage supplier with our own brand.
2). More than 100 operating units across mainland China and subsidiaries in HK & Taiwan & Malaysia.Malaysia.Malaysia.
3). Products available on major online retailer sites--Amazon, eBay, JD.com, Tmall and Alibaba.
4). Best quality and best service with competitive price
5). Delivery on time and good faith in our clients.