1. Product Description:
-- Dolphin shape design.
--Effectively relax local muscle tension.
--Massage intensity adjustable.
--Unique shape , and isostatic gravity system design.
--Point-touching kneading and tapping.
--Interchangeable massage contact, variety forms to option.
2. Features:
1.) Anti-slip Handle Design
2.) Point-touch Tapping and Kneading
3.) Massage Intensity Adjustable
4.) Beautiful and Fashionable Appearance
5.) Effectively Relax Local Muscle Tension
6.) Replaceable Massage Head Design, Multiple Massage Modes
7.) 3 Replaceable Massage Heads
8.) Salient Point Massage Head
--Good for massage on specific acupoints, giving you the kneading massage feeling.
9.) Rounded Massage Head
-- Relieve muscle pain and fatigue.
10.) Multi-Salient Point Massage Head
-- Evenly distributed massage points, suitable for deep tissue massage.
3. Specification:
| MODEL: | B023 |
| POWER: | 28W |
| INPUT: | AC200-240V |
| GIFT BOX SIZE: | 410*115*92mm |
| CARTON SIZE: | 495*245*430mm |
| PCS / CTN: | 10PCS |
| N.W / PCS: | 0.8Kg |
| G.W / PCS: | 0.95Kg |
Welcome to China, welcome to RCG!
www.rocago.com