| Model NO. | I-kitchen |
| Drawer Guide Rail Kind | Three Section Track |
| Fixed | Fixed |
| Certification | CE, ISO9001, SGS, RoHS, CCC, ISO, TUV SGS ISO9001-2001 GB/T-28001 |
| Wall Cabinet Standard Size | D:330mm H:760mm/Customize |
| Semi-Tall Cabinet Standard Size | D:570mm H:1500mm/Customize |
| Hardware Fittings | Australian 'Blum', German'Haffle'rman"Haffle"affle" |
| Door Panel | 22mm HDF |
| Carcass | 18mm E0 Plywood/18mm E0 Water-Proof MFC |
| Specification | ISO9001/14001 |
| HS Code | 9403400090 |
| Table Material | Artificial Stone |
| Style | Modern |
| Color | Custom |
| Customized | Customized |
| Base Cabinet Standard Size | D:570mm H:760mm/Customize |
| Tall Cabinet Standard Size | D:570mm H:22250mm/Customize |
| Eco-Friendly | EU E0# |
| Finish | USA DuPont Automotive Lacquer |
| Trademark | Welbom |
| Origin | Hangzhou China |



| Door | 1) Lacquer door: 18mm MDF board with lacquer surface( high gloss or matting finish) |
| 2) Melamine door: 18mm E1 standard particle board with melamine surface( different types and colors) | |
| 3) PVC door: 18mm thickness MDF board with PVC film | |
| 4)Stainless steel door: 201/304 standards | |
| 5)Solid wood: 18mm solid wood | |
| Carcass | 1) 16 mm thickness E1 standard melamine surface . ( White or Grey color ) |
| 2) 16 mm plywood carcass with melamine surface ( White or Grey color ) | |
| Counter Top | 1) Artificial stone |
| 2) Artificial quartz -- High end Chinese brand | |
| 3)Cheap Chinese brand artificial stone | |
| 4)Granite | |
| Trade terms | EXW, FOB, CIF |
| MOQ | 1 set |
| Delivery time | 20-40 after receiving the deposit (depends on order quantity) |
| Package | 1) Flat package |
| 2) Assembling package | |
| Payment | 30% T/T advanced, balance before shipment |