| Model NO. | HC-9000A |
| Certification | CE, ISO13485 |
| LCD Display | Without LCD Display |
| Medical Devices Reg./Record No. | Ssyjxzz20142540817 |
| Dimensions | L320xw205xh410 |
| Defibrillator Type | Manual, Asynchronized |
| Vehicle Voltage(Option) | DC 12V |
| Specification | CE, ISO |
| HS Code | 90181930 |
| Type | Defibrillator |
| Group | Adult&Childrenildrenldren |
| Medical Device Regulatory Type | Type 2 |
| Main Unit | Portable |
| Weight | 9kg |
| AC Power Supply | 100V~240V,50Hz/60 Hz |
| Trademark | Healicom |
| Origin | China |



