| Model NO. | HC-9000A |
| Kind | Surgery |
| Group | Adult and Children |
| Medical Device Regulatory Type | Type 2 |
| Package Size | 58×58× 27cm58× 27cm 27cm58× 27cm |
| N.W. | 11kg |
| Warranty | 12months |
| Defibrillator Type | Manual, Asynchronized |
| Specification | CE, ISO |
| HS Code | 9018909090 |
| Type | Defibrillator |
| Certification | CE, ISO13485 |
| LCD Display | Without LCD Display |
| Medical Devices Reg./Record No. | Ysyjxzz20132210751 |
| G.W. | 13.5kg |
| Certificate | CE, ISO |
| Optional | Li-ion Battery |
| Trademark | Healicom |
| Origin | Jiangsu, China |

| 1. | Each one is packed | |
| 2. | Individually in a carton | |
| 3. | Package size | 58×58× 27cm8× 27cm; 27cm8× 27cm |
| 4. | G.W. | 13.5Kg |
| 5. | N.W.: | 11Kg |