| Model NO. | HC-9000B |
| Kind | Surgery |
| Group | Adult and Children |
| Source | Air |
| Type of Operating Light | Double Operating Light |
| Medical Devices Reg./Record No. | Ysyjxzz20132210751 |
| G.W. | 16.5kg |
| Certificate | CE, ISO |
| Optional | Recorder, Li-ion Battery |
| Trademark | Healicom |
| Origin | Jiangsu, China |
| Type | Defibrillator |
| Certification | CE, ISO13485 |
| LCD Display | Without LCD Display |
| Anesthesia | Semi Open Suction |
| Medical Device Regulatory Type | Type 2 |
| Package Size | 56×46×47cm;46×47cm;47cm;46×47cm |
| N.W. | 14kg |
| Warranty | 12months |
| Defibrillator Type | Manual, Synchronized, Asynchronized |
| Specification | CE, ISO |
| HS Code | 9018909090 |