| Model NO. | 70*100mm |
| Nature | Yes |
| Type | Household Cold Hot Dressing |
| Certification | CE, FDA |
| Application Group | Adults&Children Above 12 Years Oldrs Olds Old |
| Color | White, Green, Yelloe and OEM |
| Quality | by Japanese Technology,Top Quality |
| Certificate | FDA/Ce |
| Shelf Time | 2 Years |
| Transport Package | Customized |
| Origin | Zhejiang, China |
| Usage Mode | For External Use |
| Customized | Customized |
| Group | Adults&Children Above 12 Years Oldrs Olds Old |
| Model No | Pain Relief 7*10cm |
| Size | 70*100mm |
| Effective Time | 12 Hours |
| OEM Service | Available |
| Offer | Free Sample |
| Trademark | FIRSTDOC |
| Specification | 70*100mm, 100*140mm |
| HS Code | 3005109000 |


| Product Name | Pain relief patch |
| Size | 70*100mm/100*140mm |
| Color | White, Green, Yelloe and OEM |
| Packing | 4pcs/bag 4bag/box 300box/carton |
| Feature | Powerful,long lasting(up to 12 hours),easy to use,Reduces inflammation,releases spasms,alleviates soreness,and increases circulation to the area |
| Applicarion | Physical cooling, cold compress therapy. Closed soft tissue usage only such as joint pain.stiff shoulder,muscle aches |
| Advantage | The product is made by Japanese technology and its quality is top in China. |
| Certificate | TUV CE, ISO13485, ISO9001, FDA |
| Packaging Details: | pain relief patch 1.The usually package about our medical supplier is 3pcs/bag .40bags/box. 2.You can design the package yourself. 3.We can print your LOGO on the package. 4.OEM & ODM are welcome.come.come. 5.We are direct factory,we can offer you the best price. |
| Delivery Detail: | 7-15 days after the payment |


