| Model NO. | 618-A4 |
| Heating | With Heating |
| Customized | Customized |
| Working Principle | Mechanical Massager |
| Air Squeezing Massage | Whole Feet and Heels |
| Intensities | 4 Levels |
| Power Supply | 100~220V, 50~60Hz |
| Certifications | Ce, RoHS, Saso |
| Transport Package | 2PCS/CTN |
| Origin | Fujian |
| Heating Mode | Electric Heating |
| Application Place | Commerical Use, Residential Use |
| Type | Kneading |
| Ultraviolet Rays Function | Yes |
| Scraping Massage | Soles |
| Modes | 4 Modes |
| Removable Fabric Cover | Yes |
| Trademark | SH |
| Specification | CE(LVD), CE(EMC), RoHS, SASO |
| HS Code | 9019101000 |
Desc.: Apple Shape Electric Foot Massager with Ultraviolet Rays
Features:
1. Air squeezing massage for instep and heel.
2. Scrapping massage for soles.
3. Soothing heating to improve blood circulation
4. UV(ultraviolet rays) function.
5. 4 modes 4 intensities.
6. Time setting.
7. Replacement fabric cover
8. AC 100-240V. 40W
Effectiveness:
A. The kneading and rolling actions go deep into the different layers of muscles of your calves,feet,ankles and soles,leaving your rejuvenation and relaxation.
B. Kneading and rolling massage target vital reflex points on feet and soles,achieving positive reflexology effects.
C. Stimulates blood circulation,thereby preparing and warming the muscles.
D. Relieves tension and reduces stress.
E. Relieves sore and tired feet effectively.
F. Helps to tone,shape and beautify you calves and feet.
Product show:

| Package Size: | 48.5x46x54.5cm |
| Qty. per Ctn.: | 2 pieces / carton |
| CBM : | 0.122 |
| 20', 40' Qty.: | 460, 920, 1116 pieces |
| Rated Voltage: | 100~240V, 50~60HZ |
| Rated Power: | 40W |
| Certificates: | CE, RoHS, SASO |