| Model NO. | 618-A3 |
| Application Place | Commerical Use, Residential Use |
| Type | Kneading and Air Squeezing |
| 1 | Back & Seat Air Squeezing Massageassagessage |
| 3 | Retractable Footrest |
| Specification | CE, ROHS, SASO |
| HS Code | 9019101000 |
| Heating Mode | Electric Heating |
| Customized | Customized |
| Working Principle | Mechanical Massager |
| 2 | Leg Kneading and Rolling Massage |
| Trademark | SH |
| Origin | Fujian |
Desc.: Electric Kneading and Air Squeezing Calf and Foot Massager with CE,RoHS,SASO
Features:
- Mini sofa chair with relaxing back, seat and foot massage.
- Compact and stylish design to complement any modern interior.
- 3 Preset Massage Programs (Full, Seat & Back, leg) for easing fatigue and tension on your lower body.body.body.
- Seat & Back Massage with airbags.bags.bags.
- Leg Massage using kneading discs and rollers with adjustable speeds (Auto, Hi, M, Lo).
- Retractable footrest gives you more living space
Product show:




| Product name: | mini massage sofa |
| Weight: | N.W.: 38.5KGS G.W.:46.5KGS |
| Nominal Voltage: | AC100V-120V AC220V-240V |
| Rated frequency: | 50-60Hz |
| Rated power: | 80W |
| Rated operation time: | 15minutes |
| Outer package: | 69x65x75(cm3) |
| Container: | 63PCS/20' 135PCS/40' |