
| Model NO. | THR-XY01 |
| Seater | Single |
| Color | Blue |
| Condition | New |
| Weigth Capacity | 250kg |
| Origin | China |
| Type | Hospital Furniture |
| Folded | Folded |
| Customized | Customized |
| Colour | Blue |
| Trademark | THR |
| Electrical and Height adjustable: | 48-90cm |
| headrest lifting angle: | 75 degree |
| Specification (cm): | 200*100*48-90cm |
| colour: | blue |
| weigth capacity: | 250kg |
| with 4 wheels, Linak motor the thickness of the cushion is 5cm. | |
| Power supply: | 220V/ 50Hz |
| Function: | Used for PT training patient to do exercise on the bed, Examination And Therapy Treatment Table |