| Model NO. | MM-21 |
| Methods | Kneading |
| Massage Method | Forward & Backward Massageassagessage |
| Big Features | Infrared Heating |
| Control Mode | Micro Computermatic |
| Power Type | Electric |
| Trademark | Rocaogo |
| Origin | Shenzhen China |
| Function | Fatigue Elimination |
| Type | Electric |
| Suitable for | The Elderly |
| Application | Neck Back Waist Thigh Foot |
| Massage | Kneading /Massage /Rolling/Heating |
| Material | High Quality Linen Fabric |
| Specification | CE, Rohs |
| HS Code | 9019101000 |
1. Features:
1.) We use the superior linen fabric to make the cover, many other similar products just use ordinary cloth;
2. ) The cover is removable and washable;
3. ) We have the washing label clearly present the product information;
4.) Our product has the reverse zipper design, but most other products, they do not.
5.) We have CE report for our massage cushion to prove our product is quality guaranteed.
6.) The inner parts is fully wrapped by a layer of cloth, as you can see in my picture sent to you in my last email, while when you open the others, it is just the inner machine without delicate decoration which is not safe and professional.
7.) One button control, easy to operate.
8.) Strong Velcro design on the back. When I said strong, I do mean it.
9.) Massage direction of the four massage balls changes every one minute which could provide much wider massage area and excellent massage experience.

2. Specials:
--Selecting high quality linen fabric and using a grid -like design , absorbent , dry, breathable, Wearproof.
--Bidirectional kneading, massage area wider. Experience more diverse.
--Velcro straps design to fixed position according to different body parts.
--Simple operate, one -button control, it auto massage and change mode only need push the button.
--4 massage balls , high frequency rotating and heating combined.

3. Specification:
| Power: | 30W |
| Voltage: | DC12V 2.5A |
| Product gift box size: | 335*230*125mm |
| Carton size: | 520*355*480mm |
| G.W / ctn: | 16.3kg |
| N.W / ctn; | 15.3kg |
| Pcs/ ctn: | 8pcs |
| Color: | Red & BrownBrownBrown |
