| Model NO. | JHY-FG |
| Material | Stainless Steel |
| Ethylene Oxide Sterilization | Ethylene Oxide Sterilization |
| Group | Adult |
| Diameter | 2.3mm |
| Endoscope Channel | 2.8mm, 3.2mm |
| Trademark | JIUHONG, OEM, GLOBAL |
| Origin | Changzhou, Jiangsu |
| Type | Disposable Medical Supplies |
| Certification | CE, ISO13485 |
| Quality Guarantee Period | Two Years |
| Jaw Type | Alligator Teeth Type |
| Working Length | 1600mm, 1800mm, 2300mm |
| Endoscope | Gastroscope, Colonoscope |
| Specification | ISO, CE, CMDCAS |
| HS Code | 9018909010 |



| Model | Tube O..(mm) | Working Length (mm) | Characteristics |
| JHY-FG-23-160-A1 | 2.3 | 1600 | Alligator Teeth |
| JHY-FG-23-180-A1 | 2.3 | 1800 | Alligator Teeth |
| JHY-FG-23-230-A1 | 2.3 | 2300 | Alligator Teeth |
| JHY-FG-23-160-A2 | 2.3 | 1600 | Rat Teeth |
| JHY-FG-23-180-A2 | 2.3 | 1800 | Rat Teeth |
| JHY-FG-23-230-A2 | 2.3 | 2300 | Rat Teeth |
| JHY-FG-23-160-A3 | 2.3 | 1600 | Rat Teeth with Alligator Teeth Jaws |
| JHY-FG-23-180-A3 | 2.3 | 1800 | Rat Teeth with Alligator Teeth Jaws |
| JHY-FG-23-230-A3 | 2.3 | 2300 | Rat Teeth with Alligator Teeth Jaws |
| JHY-FG-18-70-A4 | 1.8 | 700 | Pelican Teeth |
| JHY-FG-23-160-A4 | 2.3 | 1600 | Pelican Teeth |
| JHY-FG-23-180-A4 | 2.3 | 1800 | Pelican Teeth |
| JHY-FG-23-230-A4 | 2.3 | 2300 | Pelican Teeth |