| Model NO. | JHY-FG |
| Material | Stainless Steel |
| Ethylene Oxide Sterilization | Ethylene Oxide Sterilization |
| Group | Adult |
| Diameter | 1.8mm, 2.3mm |
| Endoscope Channel | 2.0mm, 2.3mm |
| Endoscope | Gastroscope, Colonoscope |
| Transport Package | 1PC/Bag |
| Origin | Changzhou, Jiangsu |
| Type | Disposable Medical Supplies |
| Certification | CE, ISO13485, Cmdcas |
| Quality Guarantee Period | Two Years |
| Logo Printing | Customized |
| Working Length | 1600mm, 1800mm, 2300mm |
| Quantity of Prongs | 3PCS, 4PCS, 5PCS |
| Trademark | JIUHONG, OEM, GLOBAL |
| Specification | ISO13485, CE0197, CMDCAS |
| HS Code | 9018909010 |



| Model | Tube O.D.(mm) | Working Length(mm) | Characteristics |
| JHY-FG-23-160-B1 | 2.3 | 1600 | 3 Round Prongs |
| JHY-FG-23-230-B1 | 2.3 | 2300 | 3 Round Prongs |
| JHY-FG-23-160-B2 | 2.3 | 1600 | 4 Round Prongs |
| JHY-FG-23-230-B2 | 2.3 | 2300 | 4 Round Prongs |
| JHY-FG-23-160-B3 | 2.3 | 1600 | 5 Round Prongs |
| JHY-FG-23-230-B3 | 2.3 | 2300 | 5 Round Prongs |