| Model NO. | JHY-FG |
| Material | Stainless Steel, Nylon |
| Ethylene Oxide Sterilization | Ethylene Oxide Sterilization |
| Group | Adult or Children |
| Tube Diameter | 1.8mm, 2.5mm |
| Net Size | 20*50mm, 25*55mm, 30*60mm, 40*65mm, 40*75mm |
| Material of Net | Nylon |
| Specification | ISO13485, ISO9001, CE0197, CMDCAS |
| HS Code | 9018909010 |
| Type | Disposable Medical Supplies |
| Certification | CE, SGS, ISO13485, Cmdcas |
| Quality Guarantee Period | Two Years |
| Logo Printing | Customized |
| Worthing Length | 1200mm, 1600mm, 2300mm |
| Endoscope Channel | 2.0mm, 2.8mm |
| Trademark | JIUHONG, OEM, GLOBAL |
| Origin | Changzhou, Jiangsu |


| Model | Tube O.D. (mm) | Working Length (mm) | Net Size (mm) | Endoscope Channel (mm) |
| JHY-FG-18-120-C1 | 1.8 | 1200 | 20*50 | ≥≥ge;≥2.0 |
| JHY-FG-18-120-C2 | 1.8 | 1200 | 25*55 | ≥≥ge;≥2.0 |
| JHY-FG-18-120-C3 | 1.8 | 1200 | 30*60 | ≥≥ge;≥2.0 |
| JHY-FG-18-160-C1 | 1.8 | 1600 | 20*50 | ≥≥ge;≥2.0 |
| JHY-FG-18-160-C2 | 1.8 | 1600 | 25*55 | ≥≥ge;≥2.0 |
| JHY-FG-18-160-C3 | 1.8 | 1600 | 30*60 | ≥≥ge;≥2.0 |
| JHY-FG-25-230-C1 | 2.5 | 2300 | 20*50 | ≥≥ge;≥2.8 |
| JHY-FG-25-230-C2 | 2.5 | 2300 | 25*55 | ≥≥ge;≥2.8 |
| JHY-FG-25-230-C3 | 2.5 | 2300 | 30*60 | ≥≥ge;≥2.8 |
| JHY-FG-25-230-C4 | 2.5 | 2300 | 40*75 | ≥≥ge;≥2.8 |
| JHY-FG-25-230-C5 | 2.5 | 2300 | 40*65 | ≥≥ge;≥2.8 |