| Model NO. | JHY-FG |
| Material | Plastic |
| Ethylene Oxide Sterilization | Ethylene Oxide Sterilization |
| Group | Adult |
| O.D | 2.3mm |
| Net Material | Nylon |
| Trademark | Global, Jiuhong, OEM |
| Origin | China |
| Type | Surgical Supplies Materials |
| Certification | CE, SGS, FDA |
| Quality Guarantee Period | Two Years |
| Logo Printing | With Logo Printing |
| Length | 2300mm |
| Net Size | 30*60mm |
| Specification | CE, ISO |


| Model | Tube O.D. (mm) | Working Length (mm) | Net Size (mm) | Endoscope Channel (mm) |
| JHY-FG-18-120-C1 | 1.8 | 1200 | 20*50 | ≥2.0;2.0;2.0 |
| JHY-FG-18-120-C2 | 1.8 | 1200 | 25*55 | ≥2.0;2.0;2.0 |
| JHY-FG-18-120-C3 | 1.8 | 1200 | 30*60 | ≥2.0;2.0;2.0 |
| JHY-FG-18-160-C1 | 1.8 | 1600 | 20*50 | ≥2.0;2.0;2.0 |
| JHY-FG-18-160-C2 | 1.8 | 1600 | 25*55 | ≥2.0;2.0;2.0 |
| JHY-FG-18-160-C3 | 1.8 | 1600 | 30*60 | ≥2.0;2.0;2.0 |
| JHY-FG-25-230-C1 | 2.5 | 2300 | 20*50 | ≥2.8;2.8;2.8 |
| JHY-FG-25-230-C2 | 2.5 | 2300 | 25*55 | ≥2.8;2.8;2.8 |
| JHY-FG-25-230-C3 | 2.5 | 2300 | 30*60 | ≥2.8;2.8;2.8 |
| JHY-FG-25-230-C4 | 2.5 | 2300 | 40*75 | ≥2.8;2.8;2.8 |
| JHY-FG-25-230-C5 | 2.5 | 2300 | 40*65 | ≥2.8;2.8;2.8 |



