| Model NO. | YZ1711 |
| Structure | One Piece |
| Flushing Control Method | Hand Press Type |
| Mounting Type | Standing Floor |
| Style | European |
| Application | Adult |
| Transport Package | Standard Export Packing |
| Origin | Chuzhou |
| Material | Ceramic |
| Drainage | Siphonic |
| Toilet Bowl Shape | Round |
| Water Consumption | Water Saving Type |
| Color | White |
| Trademark | Yangzi |
| Specification | 625*338*669mm |
| HS Code | 6910100000 |
| Type | Washdown flushing toilet |
| Material | Ceramic |
| Feature | Dual-Flush |
| Color | White/Ivory/as the custormer's request |
| Size | 625*338*669mm |
| Advantage | Water-saving, Tornado-Flushing, Ultimate configuration, Tube-glazing technology, Strictly QC |
| Seat Cover | Plastic with best quality, slow closing |
| Flushing Method | Washdown Flush |
| Drainage Pattern | S-trap: 300/418mm |
| Installation | Floor-Mounted |
