| Model NO. | Augusta |
| Color | Customize |
| Wall Cabinet Standard Size | D:330mm H:600mm/Customize |
| Semi-Tall Cabinet Standard Size | D:570mm H:1500mm/Customize |
| Door Panel | 22mm HDF with Metal Lacquer Finished |
| The Surface Lacquer | USA DuPont Metal Lacquer |
| Eco-Friendly | European E0 Grade |
| Specification | ISO9001/14001 |
| HS Code | 9403400090 |
| Style | European |
| Certification | Carb, Fsc, ISO |
| Base Cabinet Standard Size | D:570mm H:680mm/Customize |
| Tall Cabinet Standard Size | D:570mm H:2200mm/Customize |
| Carcass | 18mm E0 Plywood/18mm E0 Water-Proof MFC |
| Hardware Fittings | Australian 'Blum' and German 'Haffle'man "Haffle"affle" |
| Trademark | Welbom |
| Origin | Hangzhou, China |



| Welbom Specializes in kitchen cabinets design and all are custom-made to meet your needs ! | |
| Model | European Style Oak Solid Wood Kitchen Design (I-kitchen) |
| Material | Solid Wood (oak, walnut, maple, birch, cherry, etc.) |
| Carcass board&Backboard:18mm thickness moisture-proof E0 standard MFC or plywoodywoodywood | |
| Countertop: Samsung man-made stone or Dupont Corian or Welbom quartz, granite, etc. | |
| Door Type | Sliding door, KESS-lift-fitting door , KESS-tilted-lifting-fitting door, Aluminum roll-up door, Aluminum frame glass door |
| Accessories | Blum hinge with soft-close; Blum TANDEMBOX; Ferrari support; STAMM pump; HAFFLE twin corner; |
| Size | Customized |
| Color | Customized or Welbom standard color |
| Features | Special Hexagonal Srew: unique hexagonal screw ensures solidity and keeps the installing still effective. |
| Back Board 18mm Thick: Welbom 18mm thick back board performs much better in loading-bearing and moisture resistance and more functional. | |
| 75kg Concealed Load-bearing Hanging Brackets: compared with common ones, it is more esthetical | |
| Concealed Shelf Board Bracket | |
| Moisture-resistance Cushion at the Bottom of Sink Cabinet | |
| ABS or Aluminum Kick Board | |
| Worktop Channel for Water Drops | |