| Model NO. | WF-RH-001 |
| Type | Diagnostic Reflex Hammer |
| Group | Middle-aged and Old |
| Trademark | Sure care or OEM |
| Specification | CE |
| HS Code | 90189090 |
| Classification | Physiological Functions of Diagnosis and Monitoring Equipment |
| Certification | CE, SGS, ISO13485 |
| Size | 20cm |
| Transport Package | Carton |
| Origin | China |






| Material | Surgical Graded Stainless Steel |
| Size | 20cm |
| Hammer Tips | Made of Soft Silicon. |
| Tip Color | Black, Grey Red or any. |
| Packing | 1pc/box, 50pcs/ctn |
| Ctn size | 52x27x37 cm |
| N.W/G.W. | 14kgs/15kgs |