| Model NO. | E257 L-CL-0201 |
| Shape | Square |
| Base Material | Aluminum Alloy |
| IP Rating | IP20 |
| Voltage | 32V |
| Trademark | Uispair |
| Specification | 1200*220*52mm |
| HS Code | 7301100000 |
| Light Source | LED |
| Power | 8W |
| Shell Type | Frosted |
| Certification | CE, RoHS, CCC, SGS |
| Beam Angle | 120°0°eg;0° |
| Transport Package | Carton |
| Origin | Guangzhou China |
| LUMINAIRE DATA,LIGHT SOURCE&DRIVERRIVERRIVER | |
| Art No. | E257.PT408.LED |
| Size of lamps | 1200*220*30(mm) |
| CIE | Direct |
| LED TYPE | SMD 2835 |
| Quantity | 160PCS |
| Package type | SMD |
| Input Current | 1050mA |
| Input Voltage(VDC) | 32V |
| Output Power | 4pcs*8w |
| Output Luminous Flux | 2465lm |
| CRI(Ra) | 75-85 |
| Color Temperature(k) | 3000K/4000K/6000K |
| Driver | HLED-YH/LiFud |
| Description | Available for shadow free continuous lighting system |
| INTELLIFENT CONTROL | |
| Intelligent Control Options | The dimming driver in suitable can be used to achieve 1~10V dimming |
| DALI dimming | The dimming driver in suitable can be used to achieve 1~10V dimming |




