| Model NO. | E225 L-CL-0301 |
| Power | 20W |
| Shape | Straight |
| LED Type | SMD 2835 |
| Lifespan | ≥50000H0000H000H |
| Certification | CE, RoHS, CCC, SGS |
| LED Chips | SMD |
| Transport Package | Carton |
| Origin | Guangzhou China |
| Color Temperature | Nature White |
| Length | 1.2m |
| Shade Material | Aluminum Alloy |
| Shell Type | with Acoustic Panel |
| Warranty | 5 Years |
| Input Voltage | 32V |
| Trademark | Uispair |
| Specification | 1200*220*52mm |
| HS Code | 7301100000 |
| LUMINAIRE DATA,LIGHT SOURCE&DRIVERRIVERRIVER | |
| Art No. | E225.PT120.LED |
| Size of lamps | 1200*220*52(mm) |
| CIE | Direct |
| LED TYPE | SMD 2835 |
| Quantity | 100PCS |
| Package type | SMD |
| Input Current | 550mA |
| Input Voltage(VDC) | 32V |
| Output Power | 20w |
| Output Luminous Flux | 1493lm |
| CRI(Ra) | 75-85 |
| Color Temperature(k) | 4000K |
| Driver | LiFud |
| Description | Available for shadow free continuous lighting system |
| INTELLIFENT CONTROL | |
| Intelligent Control Options | The dimming driver in suitable can be used to achieve 1~10V dimming |
| DALI dimming | The dimming driver in suitable can be used to achieve 1~10V dimming |




