| Model NO. | E295 L-FL-0101 |
| Material | Aluminum |
| Light Source | LED |
| Switch Type | Push Button Switch |
| Certification | CE, RoHS, CCC |
| Applicable Scope | Office Hotel Home |
| Trademark | Uispair |
| Specification | 1910*610*340*52(mm) |
| HS Code | 7301100000 |
| Type | Uplight and Downlight |
| Style | Modern |
| No. of Light Source | ≤5≤5;5≤5 |
| Area of Illumination | 16-30㎡ |
| Input Voltage | 32V |
| With Light Source | With Light Source |
| Transport Package | Carton |
| Origin | Guangzhou China |
| LUMINAIRE DATA,LIGHT SOURCE&DRIVERRIVERRIVER | |
| Art No. | E295.LT610.LED |
| Size of lamps | 1910*610*340*52(mm) |
| CIE | Direct&in-directirectirect |
| LED TYPE | SMD 2835 |
| Quantity | 200PCS |
| Package type | SMD |
| Input Current | 1550mA |
| Input Voltage(VDC) | 32V |
| Output Power | 6pcs*10w |
| Output Luminous Flux | up1280lm/down2998lm |
| CRI(Ra) | 75-85 |
| Color Temperature(k) | 4000K |
| Driver | HLED-YH/LIFUD |
| Description | Available for shadow free continuous lighting system |
| INTELLIFENT CONTROL | |
| Intelligent Control Options | The dimming driver in suitable can be used to achieve 1~10V dimming |
| DALI dimming | The dimming driver in suitable can be used to achieve 1~10V dimming |



